„Króluj nam Chryste”. Tym ministranckim zawołaniem rozpoczął się 4 lutego dzień skupienia dla najmłodszych przedstawicieli Liturgicznej Służby Ołtarza z parafii prowadzonych przez chrystusowców na Pomorzu Zachodnim.

Najpierw miała miejsce część duchowa. Wszyscy uczestnicy zgromadzili się w kościele pw. św. Michała Archanioła w Dobrzanach na adoracji Najświętszego Sakramentu, prowadzonej przez promotora powołań ks. Marcina Stefanika SChr. Po niej Msza św., której przewodniczył proboszcz lokalnej parafii ks. Krzysztof Musiałek SChr. Wygłosił on z tej okazji kazanie.

Na zakończenie Eucharystii wszyscy pomodlili się modlitwą do św. Michała Archanioła i mogli dotknąć kawałka skały z Góry Gargano.

Napełnieni słowem i Bożym błogosławieństwem ministranci wyruszyli po Eucharystii na salę sportową, gdzie stanęli do rywalizacji w piłce halowej z innymi drużynami, przygotowanymi przez swoich duszpasterzy. Całość zmagań komentował niezawodny ks. Marek Siwicki SChr. Ostatecznie rozgrywki piłkarskie wygrali gospodarze - ministranci z parafii św. Michała Archanioła w Dobrzanach (ks. Damian Jędrzejak SChr). Drugie miejsce po zaciętej walce zajęli ministranci z parafii św. Józefa w Stargardzie pod wodzą ks. Mariusza Sokołowskiego SChr. Trzecie przypadło w udziale zespołowi z parafii św. Ottona z Pyrzyc, kierowanego przez ks. Jarosława Kocha SChr. W dniu skupienia wzięli również udział członkowie LSO z parafii Przemienienia Pańskiego w Płotach (ks. Vadzim Us SChr), Matki Bożej Bolesnej w Chociwlu (ks. Marin Dziliński SChr) i Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie (ks. Jakub Jeleń SChr).

W uroczystym wręczeniu medali i nagród wziął udział dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Dobrzanach pan Jerzy Młotkiewicz, dzięki któremu mogła odbyć się rywalizacja na obiekcie sportowym. Jak zawsze nie zabrakło pomocnych rodziców i parafian, którzy przygotowali także gorący poczęstunek dla wszystkich uczestników całego przedsięwzięcia. 


05 lutego 2017r. 341 7068 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne