W ramach wspólnych punktów formacyjnych dla członków służby liturgicznej z parafii chrystusowców odbył się w nowym roku liturgicznym, 2 grudnia 2017 roku, dzień skupienia.

Uczestników gościła parafia pw. Świętego Ducha w Szczecinie-Zdrojach. Przyjechali ministranci z dziesięciu parafii na Pomorzu Zachodnim (Chrystusa Króla oraz św. Józefa w Stargardzie, Przemienienienia Pańskiego w Płotach, NSPJ w Szczecinie, MB Bolesnej w Chociwlu, św. Michała Archanioła Dobrzanach, św.św. Piotra i Pawła w Szczecinie-Podjuchach, św. Ottona w Pyrzycach, św. Katarzyny w Goleniowie oraz gospodarze).

Całe wydarzenie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą o godzinie 12:00 pod przewodnictwem miejscowego proboszcza ks. Piotra Kurzaja SChr, wieloletniego opiekuna ministrantów. Kazanie wygłosił Koordynator Służby Liturgicznej ks. Marek Nikiel SChr z parafii św. Józefa w Stargardzie. Wprowadził w tajemnicę nowego roku liturgicznego oraz zachęcił do dawania świadectwa wiary w naszych środowiskach; przypomniał o zadaniach ministranta w przestrzeni sakralnej a przede wszystkim poza kościołem. 

Po Eucharystii był czas na wzmocnienie sił przy przygotowanym w domu parafialnym posiłku. Druga część tego dnia skupienia kontynuowana była na hali SP 59 przy ul. Dąbskiej, gdzie trwała rywalizacja sportowa w futsalu.

Całość turnieju wygrali ministranci z Dobrzan, pokonując w finale św. Józefa Stargard, a w meczu o trzecie miejsce gospodarze turnieju okazali się lepsi od stargardzkich ministrantów z parafii pw. Chrystusa Króla.

Zwycięzcy zdobyli puchar, a pozostali zawodnicy wrócili do domu ze skromnymi upominkami.

ks. Przemysław Marek SChr


04 grudnia 2017r. 341 9163 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne