Dziś nowicjusze złożyli swoją Pierwszą Profesję Zakonną. W imieniu Towarzystwa Chrystusowego odebrał ją Przełożony Generalny ks. Ryszard Głowacki SChr.

Po roku przygotowania, poznając powołanie do służby Bogu i braciom za granicą, poznawszy Ustawy Towarzystwa Chrystusowego i po sześciu dniach przygotowania w czasie rekolekcji, najmłodsi bracia złożyli profesję zakonną na czas jednego roku. Oznaką rozpoczęcia "nowego życia" było ubranie przez każdego z neoprofesów sutanny i nałożenie komży. 

W czasie homilii Przełożony Generalny przypomniał słowa naszego Założyciela kard. Augusta Hlonda, które ten skierował do pierwszych nowicjuszy w 1932 roku, dając im kilka wskazówek dotyczących życia zakonnego. Pierwszą z nich jest własne uświęcenie; potem umiłowanie swego zgromadzenia; nastawienie, a więc duch ofiary, oraz wystrzeganie się ducha ponurości. 

Kolejny rodział historii Towarzystwa tworzy 78. Batalion Bożej Podchorążówki, w skład którego wchodzą: Gniewko Dziedzic (Racibórz), Paweł Hałgas (Uniestowo k/ Brojc), Marcin Kulisz (Wadowice), Patrick Studniarz (Bonn), Łukasz Szymański (Dzierżoniów). Jutro neoprofesi udadzą się do swego nowego domu - Seminarium w Poznaniu.

Na uroczystości przybyli nie tylko rodzice i rodziny neoprofesów, ale również nasi dobrodzieje i przyjaciele. Zgromadzenie zakonne reprezentowali licznie zgromadzeni księża, bracia i klerycy, zarówno z Polski, jak i Niemiec czy Holandii. 


#chrystusowcy #profesja #Hlond


29 września 2016r. 341 215268 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne