W sobotę, 23 lutego w Polskiej Misji Trójcy Świętej w Chicago odbyły się warsztaty liturgiczne w ramach tzw. II Kongresu LSO, którego tematem w tym roku było przepracowanie poszczególnych elementów przebiegu liturgii Triduum Paschalnego i właściwe do niej przygotowanie. Udział w tym wydarzeniu wzięli ministranci z Trójcowa pod wodzą ks. Krzysztofa Janickiego SChr i ministranci z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Lombard z ks. Piotrem Janasem SChr. W sumie warsztaty zgromadziły prawie sześćdziesiąt osób, które na co dzień służą przy ołtarzu.

Całe wydarzenie rozpoczęło się w godzinach porannych Mszą Świętą, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Piotr. Część warsztatowa była prowadzona przez wspomnianych duszpasterzy, którzy zostali wsparci przez ks. Michała Twarużka z Romeoville oraz kl. Mateusza Pajora z chicagowskiego seminarium.

Podsumowaniem części duchowej była popołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.

Wieczorem zaś zarówno młodsi, jak i starsi ministranci mogli zmierzyć się w rywalizacji sportowej ze swoimi kolegami z sąsiedniej parafii. Rozgrywki piłki nożnej zakończyły się zwycięstwem obu drużyn z Trójcowa.

Dzień zakończył się Apelem Jasnogórskim w kościele Trójcy Świętej i rozdaniem dyplomów ukończenia warsztatów.

ks. Krzysztof Janicki SChr 


25 lutego 2019r. 341 7195 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne