W sobotę, 6 maja 2017 roku, parafia pw. św. Józefa w Stargardzie zorganizowała trzecią już edycję Olimpiady liturgiczno-sportowej.

Udział wzięło dziesięć parafii chrystusowców: Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brojcach, MB Bolesnej w Chociwlu, św. Michała Archanioła w Dobrzanach, św. Katarzyny w Goleniowie, św. Ottona w Pyrzycach, św.  Józefa w Stargardzie, Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie, św. św. Apostołów Piotra i Pawła w Szczecinie Podjuchach, Świętego Ducha w Szczecinie Zdrojach.

W sumie na to spotkanie przybyło 162 członków Liturgicznej Służby Ołtarza, którzy zmagali się w dwudziestu dyscyplinach sportowo-liturgicznych. Zawodnicy musieli popisać się nie tylko szybkością i zręcznością, ale również znajomością mszału, lekcjonarzy, Pisma św., czy też nazw poszczególnych paramentów liturgicznych.

Zmagania rozpoczęły się wspólnym uczestnictwem we Mszy św. sprawowanej w kościele parafialnym, której przewodniczył Wikariusz Generalny ks. Bogusław Burgat SChr. Po Eucharystii wszyscy udali się do Szkoły Podstawowej nr 3, gdzie o godz. 10:30 rozpoczęły się zawody. Dzieci, młodzież i opiekunowie w każdej chwili mogli skorzystać z napojów i gorących posiłków, które zorganizowali rodzice LSO parafii pw. św. Józefa w Stargardzie.

Spotkanie zakończyło się o 15:30 rozdaniem 108 medali za poszczególne dyscypliny i wręczeniem pucharów klasyfikacji ogólnej. Na podium, z największą liczbą złotych krążków, stanęły następujące drużyny:

I: parafia św. Józefa w Stargardzie (5 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe)
II: parafia Świętego Ducha w Szczecinie Zdrojach (5 złotych, 1 srebrny i 1 brązowy)
III: parafia św. Ottona w Pyrzycach (3 złote, 4 srebrne i 4 brązowe)

Jak zapowiadają organizatorzy, kolejna edycja Olimpiady liturgiczno-sportowej będzie miała miejsce w sobotę przed Niedzielą Dobrego Pasterza w 2018 roku.

ks. Marek Nikiel SChr


12 maja 2017r. 341 7775 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne