Ostatnie, spośród kilku w roku duszpasterskim, spotkanie formacyjne wolontariuszy przed Spotkaniem Młodzieży Góra Tabor 2019 dobiegło końca. Odbyło się ono w nowicjacie naszego zgromadzenia w Mórkowie i trwało od 7 do 9 czerwca. Uczestnicy włączyli się w zasadnicze punkty nowicjackiego programu dnia. Pozostały czas służył zapoznaniu się z terenem, przyszłą lokalizacją rozmaitych punktów organizacyjnego zabezpieczenia imprezy. Młodym wyznaczone zostały wstępnie funkcję, z jakimi się zmierzą, już w czasie samej imprezy. Stąd ważnym było określenie zakresu obowiązków i proponowane działania dodatkowe.

Ponieważ sobotni wieczór rozpoczynał Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, młodzież z kl. Krzysztofem de Bruijnem SChr i s. Angeliką Mrówką MChR przygotowali czuwanie, w którym uczestniczyła również wspólnota nowicjacka. Niedzielnej Mszy Świętej przewodniczył ks. Marcin Stefanik SChr, referent duszpasterstwa powołań i jeden z organizatorów tego młodzieżowego przedsięwzięcia. W homilii podkreślił, jak wielkim antidotum dla świata, w którym próbuje zatrzeć się różnicę miedzy prawdą a kłamstwem, jest Duch Prawdy, który nam wszystko przypomni i pouczy o tym, co jest Prawdą.

Spotkanie Młodych odbędzie się 24-28 czerwca w Mórkowie koło Leszna, w domu nowicjackim chrystusowców i będzie przebiegać pod hasłem: Ducha nie gaście.

Szczegóły znaleźć można w mediach społecznościowych.

fot. Piotr Gutsche


10 czerwca 2019r. 341 7140 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne