Nie ma grania, nie ma powołania. 

Pod takim m.in. hasłem, 23 czerwca 2018, w parafii Bożego Miłosierdzia w Manchester, odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prowincjała Prowincji NSPJ w Wielkiej Brytanii i Irlandii, który przerodził się w polonijne spotkanie dzieci i młodzieży. 

W turnieju wzięło udział osiem zespołów z parafii św. Jana Ewangelisty London Putney, św. Anny z Glasgow, MB z Lat Sallete z Londynu – Rainham (parafia saletyńska - angielska), św. Ducha ze Szczecina, z Akademii Piłkarskiej Zagłębia Lubin z Wielkiej Brytanii oraz gospodarzy - parafii Miłosierdzia Bożego w Manchesterze.Turniej odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: starszej i młodszej. Zwycięzcą w kategorii młodszej została drużyna Zagłębia Lubin, a w starszej z parafii św. Ducha ze Szczecina.

Patronat nad spotkaniem objął Konsulat Generalny RP w Manchesterze.

Głównym celem turnieju była integracja poprzez sport oraz przypomnienie sobie, że, tak jak w dyscyplinie sportowej potrzebny jest trener, także i w ich życiu wiary trenerem winien być Jezus. Wspominał o tym w homilii gość specjalny turnieju ks. Marcin Stefanik SChr. Przywołał słowa papieża Franciszka zachęcającego, aby grać w jednej drużynie – Jego drużynie. 

Nieodzownej pomocy udzielili rodzice, którzy w czynny sposób zaangażowali się w to wydarzenie, przyjmując do siebie gości oraz aktywnie uczestnicząc w organizacji niniejszego spotkania.

Karol M. Rogasik SChr

 


24 czerwca 2018r. 300 9402 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne