Po raz szósty już - 7 kwietnia 2018 roku - w parafii p.w. Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie spotkały się dzieci z parafii prowadzonych przez chrystusowców. Dwieście dzieci z parafii Serca Jezusowego w Szczecinie, ze Szczecina Zdrojów, Dobrzan, Chociwla, Pyrzyc, Poznania i stargardzkich parafii św. Jana oraz Chrystusa Króla wzięło udział w różnorodnych warsztatach, podczas których mogły kształcić nowe umiejętności.

Tym razem spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, bo najważniejsze musi być na pierwszym miejscu. Następnie w dziesięciu grupach najmłodsi uczestniczyli w różnorakich zajęciach. Dzieciaki uczyły się z babciami (i nie tylko) przygotowywać rozmaite kulinarne smakołyki, poznawały tajniki kolorowej chemii, tańczyły z siostrą Iloną - Misjonarką Chrystusa Króla - tańce lednickie, przygotowywały kartki dla swoich mam, a także ćwiczyły sztuki walki z żołnierzami oraz musiały pokonać wojskowy tor przeszkód. To już czwarty raz żołnierze z 5. Pułku Inżynieryjnego im. gen. I. Prądzyńskiego ze Szczecina Podjuch z kapitanem Leszkiem Jabłko wsparli dziecięce spotkania.

W programie nie zabrakło, jak zawsze, wielu atrakcji i rywalizacji między przedstawicielami poszczególnych parafii. Mimo że zwycięstwo przypadło drużynie gospodarzy, nagroda powędrowała do parafii w Chociwlu, która zajęła II miejsce. Na koniec wspólnie odśpiewano Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Spotkanie zostało przygotowane przez rodziców dzieci z zespołu Boże Światełka z olbrzymią pomocą młodzieży z parafii Chrystusa Króla. To jednak nie koniec przedsięwzięć przygotowanych przez odpowiedzialnych za prowadzenie duszpasterstwa dzieci w parafiach.  

Już za dwa i pół miesiąca czeka na nas kolejne ogromne przedsięwzięcie: V Góra Tabor Junior, która w tym roku odbędzie się 16 czerwca w gościnnej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brojcach. Już dziś ks. Michał Skiba SChr – koordynator duszpasterstwa dzieci – serdecznie na nią zaprasza wszystkie dzieci. Najważniejszym punktem tego wydarzenia będzie oczywiście spotkanie z Panem Bogiem, ale nie zabraknie tam zwyczajnych atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i ich rodziców. Patronem tej dziecięcej modlitwy na początek wakacji jest bowiem wielki młody święty: Stanisław Kostka!

relacja: Joanna Stefańska


07 kwietnia 2018r. 341 7382 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne