Św. Jan Paweł II powiedział: Święci nie proszą, abyśmy ich chwalili, lecz abyśmy ich naśladowali. Od niedzieli 3 września 2023 r. mamy w naszej Misji w Mönchengladbach jeszcze większą możliwość, aby te słowa wypełniać: w tym dniu bowiem odbyła się uroczystość intronizacji relikwii błogosławionych księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz księdza Jerzego Popiełuszki.

Wprowadzenie relikwii odbyło się w kościele St. Mariä Empfängnis w Mönchengladbach podczas Mszy Świętej koncelebrowanej pod przewodnictwem bpa Antoniego Długosza, biskupa pomocniczego seniora archidiecezji częstochowskiej (tyt. Aggar) z udziałem ks. Prowincjała Bogdana Renusza SChr z Bochum oraz naszego ks. Proboszcza Edmunda Druza SChr.
Błogosławieni kapłani to już kolejni, obok św. Siostry Faustyny i św. Szarbela, orędownicy, którzy będą przybliżać nas do Pana Boga. To orędownicy, którzy inspirują nas do naśladowania ich życia i drogi do świętości. Tym bardziej, że życie obu błogosławionych duchownych toczyło się w naszych czasach i mogliśmy widzieć jak można stać się autentycznym świadkiem Chrystusa, apostołem, misjonarzem w dzisiejszym świecie.

Zaproszony na uroczystość Biskup Antoni jest znany ze swoich artystycznych występów oraz prowadzenia w ten sposób przez to katechezy, dlatego otrzymał przydomek „biskupa od dzieci”. Także u nas zaprezentował swoje umiejętności: na zakończenie każdej Mszy poprowadził śpiewaną katechezę w rytmie tanga. Może to zdarzenie było niecodzienne, ale wywołało mnóstwo radości i uśmiechu, zarówno u małych, jak i u dorosłych parafian. Poza tym, jak powtarza, parafrazując św. Augustyna, sam hierarcha: kto śpiewa, ten podwójnie się modli, a tym samym jest blisko Boga.

Dziękujemy więc naszemu księdzu Edmundowi za ożywianie życia naszej Misji przez zapraszanie ciekawych gości, a przede wszystkim za sprowadzenie do naszej wspólnoty relikwii błogosławionych kapłanów, którzy od teraz będą nam błogosławić i wspierać nas, abyśmy z każdym dniem byli coraz bardziej mocni w wierze, nadziei i miłości.

tekst: Aneta Nowicki, zdjęcia: Georg Fortas


04 września 2023r. 230 1118 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne