Dnia 27 kwietnia 2019 r. w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie odbył się finał konkursu "Serce serc". Była to V edycja Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pod patronatem JE ks. abp. Andrzeja Dzięgi zorganizowanego przez Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie, ZSO 9 w Szczecinie i SP 5 w Szczecinie.

Tematem konkursu były słowa zaczerpnięte z płyty zespołu dziecięcego "Serduszka":  „W sercu Szczecina stoi świątynia – 100 lat Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa”.

Konkurs był adresowany do dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów archidiecezji szczecińsko – kamieńskiej. Celem konkursu było pogłębienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o dziedzictwie duchowym Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie.

Jury obradowało 23.04.2019 roku w składzie: s. Zofia Dyczko, pani Alicja Kurgan i pan Joshua Martins. Oceniający brali pod uwagę między innymi wkład pracy, technikę wykonania, staranność, a w szczególności zgodność pracy plastycznej z tematyką konkursu. Prace były oceniane w czterech kategoriach: I – przedszkole i szkoła podstawowa klasy ,,0”, II – szkoła podstawowa klasy I – III, III – szkoła podstawowa klasy IV – VI, IV – szkoła podstawowa klasy VII – VIII i gimnazjum klasy III. Przesłane prace były wykonane na wysokim poziomie.

Łącznie w tej edycji konkursu wzięło udział 394 uczniów z 12 szkół i przedszkoli pod opieką 12 opiekunów. Wyłoniono 60 laureatów. W II etapie jury konkursowe wyłoniło 12 zwycięzców.

Wszyscy uczestnicy i opiekunowie otrzymali podziękowania i upominki za nadesłane prace plastyczne. Fundatorem nagród był kustosz Sanktuarium ks. dr Jarosław Staszewski SChr.

Prace laureatów można oglądać na wystawie w Sanktuarium NSPJ w Szczecinie.


28 kwietnia 2019r. 341 4217 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne