W dniach 30 kwietnia – 1 maja 2019 r. dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej w parafii w Bagnolet odbywały ze swoimi rodzicami wspólne rekolekcje przygotowujące na to szczególne w ich życiu wydarzenie. Miejscem, w którym odbył się główny punkt programu, było sanktuarium Matki Bożej w Pontmain. Powodem takiego wyboru był fakt, że polska wspólnota na niedzielnej Eucharystii w Bagnolet gromadzi się właśnie w kościele pod takim wezwaniem. Czwórce dzieci w Pontmain (podczas wojny francusko-pruskiej w XIX wieku) ukazała się Matka Boża Nadziei, która w swym orędziu podkreśliła znaczenie modlitwy.

Uczestnicy oprócz wysłuchania duchowych nauk, nawiedzili sanktuarium, którym opiekują się ojcowie oblaci. Przy okazji doszło do spotkania różnych pokoleń polskiej emigracji, gdyż w tamtejszej wspólnocie oblackiej przebywa syn polskich emigrantów z czasów międzywojnia, o. Paul Michalak OMI, który ponad 70 lat temu poszedł za głosem Pana i posługiwał jako kapłan-misjonarz w wielu krajach (Włochy, Kamerun i Kanada).

Następnego dnia udali się do innego wyjątkowego miejsca, jakim jest Mont-Saint-Michel. Ostatnim miejscem całego wydarzenia było nawiedzenie polskiej kaplicy w sanktuarium św. Tereski w Lisieux. Tam dzieci wraz z rodzicami zawierzyły się tej świętej, znanej od „małych kroków” i „małej drogi”. Zawierzyły też zbliżającą się uroczystość pierwszokomunijną, która przewidziana jest na czwartek 30 maja br., w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

ks. Zbigniew Wcisło SChr


04 maja 2019r. 341 3425 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne