W niedzielę 24 października 2021 przeżywaliśmy w Polskiej Misji Katolickiej w Mönchengladbach uroczystości jubileuszowe 30-lecia powstania naszej wspólnoty parafialnej. Wdzięczność za wszystkie te lata Bożej obecności wśród nas, za wszystkie łaski i dary, które spływały i spływają na naszą wspólnotę, wyraziliśmy uczestnictwem w koncelebrowanej Mszy Świętej jubileuszowej, która odprawiona została w kościele St. Mariä Empfängnis w Mönchengladbach.

Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ks. Prowincjał Bogdan Renusz SChr z Bochum, który wygłosił dla nas również Słowo Boże, a koncelebrowali ks. Jerzy Gwiżdż, Sekretarz PMK w Niemczech z Hannoveru, byli proboszczowie naszej Misji: ks. Janusz Kusek SChr z PMK w Kolonii i ks. Jan Rusin SChr z PMK Niederrhein, a także ks. Dariusz Kruczyński, Dyrektor Caritas w Ełku oraz ks. Proboszcz Edmund Druz SChr. Na Mszy św. obecny był również Pan dr Simon Harrich, przedstawiciel biskupstwa w Aachen, odpowiedzialny za duszpasterstwo w językach obcych. Na początku liturgii, w której licznie brała udział służba liturgiczna ołtarza oraz poczet sztandarowy, ksiądz Proboszcz powitał przybyłych Gości oraz licznie przybyłych parafian, którzy: „tworzyli i tworzą naszą wspólnotę, którzy dla niej się trudzą, którzy o nią się troszczą i za nią się modlą.”

Uroczystości jubileuszowe piękną oprawą muzyczną uświetnił parafialny chór Musica Sacra, natomiast oprawę modlitewną przygotowały dzieci z grupy pokomunijnej, które przedstawiły również krótki montaż o patronie naszej wspólnoty świętym Stanisławie. Po zakończonej Mszy ksiądz Proboszcz zaprosił Gości oraz parafian na poczęstunek do salki parafialnej obok kościoła, gdzie dalej mogliśmy świętować nasz jubileusz przy kawie, ciastku i radosnych dźwiękach akordeonu księdza Edmunda.

Wdzięczni za minione lata wypełnione wiarą, trudem i zaangażowaniem, zarówno wiernych, jak i duszpasterzy, prosimy za wstawiennictwem patrona naszej Misji, św. Stanisława, jak również za pośrednictwem św. Siostry Faustyny, której relikwie niedawno zostały wprowadzone do naszej parafii i które towarzyszyły nam podczas uroczystości jubileuszowych, abyśmy jako wspólnota nigdy nie ustawali w budowaniu Królestwa Bożego.

Aneta Nowicki

zdjęcia: Georg Fortas


26 października 2021r. 230 3533 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne