4 października 2015 r.  w Nafplio w kościele Przemienienia Pańskiego ks. biskup Stanisław Stefanek TChr udzielił sakramentu bierzmowania 7 młodym Polakom. Miejscowy duszpasterz,  ks. Jerzy Chorzempa TChr, przez cały rok w cotygodniowych katechezach przygotowywał młodzież do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Przyjazd ks. Biskupa i sakrament bierzmowania stanowiły wielki wydarzenie dla miejscowej Polonii. Polacy zjechali się z całej okolicy. Podczas homilii ks. Biskup zachęcił przyjmujących sakrament bierzmowania, aby otworzyli swoje serca na dar Ducha Św., który ich uzdolni do podjęcia trudu życia według zasad Ewangelii oraz odważnego wyznawania swojej wiary. Biskup Stefanek mówił o zagrożeniach dla życia wiary z jakim spotykamy się w obecnych czasach, ale równocześnie podkreślił, że będąc w jedności z Chrystusem zawsze jesteśmy zwycięzcami.

Po  wspólnym obiedzie uczestnicy tej uroczystości wzięli udział w nabożeństwie różańcowym, a rodzice mieli okazję posłuchać konferencji ks. Biskupa skierowanej do nich.


04 października 2015r. 2 6677 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne