W niedzielę 9 października 2022 r. obchodziliśmy w naszej parafii 90-tą rocznicę powstania Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii. Chrystusowcy pracują w naszej Wspólnocie już od wielu lat. Uroczystość ta była doskonałą okazją do wyrażenia im naszej wdzięczności za lata ofiarnej wśród nas posługi. Naszą radość pomnożyła także obecność wśród nas Przełożonego Generalnego Towarzystwa Chrystusowego ks. Krzysztofa Olejnika.

Świętowanie rozpoczęła uroczysta Msza Święta w Waltham Cross. Ks. Generał w wygłoszonym kazaniu przybliżył nam historię powstania Towarzystwa Chrystusowego i jego rolę w życiu Kościoła. Na zakończenie Mszy Świętej delegacja Rady Duszpasterskiej złożyła na ręce ks. Olejnika podziękowanie za posługę, jaką w parafii pełnią chrystusowcy. Wyrazem tej wdzięczności był bukiet pięknych kwiatów oraz bochen chleba wraz z zapewnieniem o dalszej modlitwie w intencji duszpasterzy. O godz. 13:00 rozpoczęła się kolejna tej niedzieli Eucharystia – tym razem na Ilford w kościele pw. Świętego Cedda, średniowiecznego mnicha benedyktyńskiego i biskupa Nortumbrii. Ofierze Mszy Świętej przewodniczył Dostojny Gość, a w koncelebrze wzięli udział nasi duszpasterze oraz z innymi kapłanami. Wierni wsłuchiwali się z uwagą w skierowane do nich Słowo Boże, które wygłosił ks. Generał. Oprawę muzyczną przygotował nasz parafialny zespół muzyczny Ekspres.Do.Nieba wraz z naszym organistą. Na zakończenie Mszy Świętej naszą wdzięczność wobec Księży Chrystusowców wyraził Prezes Rady Duszpasterskiej naszej parafii a delegacja dzieci w polskich strojach regionalnych ofiarowała Księdzu Generałowi wiązankę kwiatów.

Po zakończonej Eucharystii i Adoracji Najświętszego Sakramentu spotkaliśmy się w Domu Parafialnym by wspólnie zasiąść do niedzielnego obiadu przygotowanego przez Parafialny Zespół Do Spraw Kulinarnych, a po jego zakończeniu Ksiądz Generał pokroił tort przygotowany na tą wyjątkową okazję.

Bogu niech będą dzięki za tak wspaniały Jubileusz!

ks. Krzysztof Kościółek SChr

Na Facebookowym koncie wspólnoty można zobaczyć kilka zdjęć na których uwieczniono to radosne świętowanie przy ołtarzu w kościele jak i przy stole w Domu Parafialnym.

 


11 października 2022r. 230 2555 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne