W Wielkim Poście, tak jak w całym Kościele,  w większości polonijnych parafii i ośrodków duszpasterskich na całym świecie odbywają się rekolekcje przygotowujące do przeżycia Świąt Wielkanocnych. Tematem wiodącym jest Boże miłosierdzie oraz 1050 rocznicy chrztu Polski.

Parafia Matki Bożej Różancowej w Baltimore (USA) prowadzona od 40 lat przez księży chrystusowców otrzymała w ostatnich latach tytuł Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Rekolekcje w tejże parafii w tym roku prowadził  ks . Wiesław Wójcik TChr z Poznania.  Zakończyły się w Niedzielę Palmową i wzięło w nich udział ok. 400 rodaków. Wszyscy uczestnicy Eucharystii  przeszli przez drzwi święte i otrzymali od Rekolekcjonisty specjalne błogoslawieństwo wraz z wizerunkiem i modlitwą do św. Jana Pawła II.

Polacy  mieszkają w tym stanie Maryland w wielkim rozproszeniu i niektórzy do  kościoła jadą ponad godzinę swoimi samochodami. Trzeba podkreślić wielkie pragnienie  uczestniczenia w niedzielnej mszy św. najstarszych parafian, którzy tę świątynię traktują jak drugi dom. Staraniem duszpasterzy, w Sanktuarium  znajdują sie relikwie św. Faustyny,  św. Jana Pawła II i bł. Ks. Sopoćko. Wszystko to sprawia, że do kościoła przybywają różne grupy wiernych z całej diecezji baltimorskiej, a tym samym doświadczają oni  miłosierdzia Bożego i poznają religijność Polaków.

ks. Wiesław Wójcik TChr


22 marca 2016r. 2 3253 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne