30 stycznia 2016 r. w Katolickiej Szkole Podstawowej w Rzymie miała miejsce wyjątkowa lekcja historii, na której przy pomocy prezentacji multimedialnej omawiano Powstanie Styczniowe. Wśród zaproszonych gości byli obecni  m.in. podpułkownik Eryk Jankowski,  żołnierz 2. Korpusu Polskiego oraz zastępca Attache Obrony przy Ambasadzie Polskiej w Rzymie płk Janusz Urban, którzy dzielili się wspomnieniami i swoją wiedzą.

To inne niż cotygodniowe spotkanie z historią, zaprezentowane przez dyrektor szkoły panią Agatę Rola-Bruni, jest wpisane w nasze przygotowanie do 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wśród historycznych wiadomości, dzieci i młodzież usłyszały także o znaczącej roli kapelanów powstania, którzy tak,  jak np. ks. Stanisław Brzóska, generał i naczelny kapelan powstania styczniowego, zostawali bohaterami. Ks. Brzóska, był najdłużej walczącym powstańcem.

Poległych powstańców oraz tych wszystkich, którzy, na przestrzeni wieków, oddali życie za wolność Polski, polecaliśmy Bogu we wspólnej modlitwie.

Zdjęcia i więcej informacji o tym wydarzeniu można znaleźć tutaj:

http://www.naszswiat.net/zyc-we-wloszech/zyc-we-wloszech/nasze-sprawy/niezwykla-lekcja-historii-w-katolickiej-szkole-podstawowej.html

ks. Sebastian Sosnowski TChr


11 lutego 2016r. 2 2636 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne