W niedziele 26 czerwca br. odbył się coroczny odpust ku czci NSPJ. Był to jednocześnie „Dzień Otwarty”  w domu opieki prowadzonym przez Prowincję pw.  Najświętszego Serca Jezusowego.

Tegorocznym uroczystościom przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Marian Jachym TChr. Mottem homilii były słowa: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

W związku z przeżywanym Rokiem Miłosierdzia ks. Marian nawiązał do czasu spędzonego przez celebrujących współbraci ( ks. Wojciecha Świątkowskiego  i ks. Edwarda Soskę) 40 lat temu w Kiekrzu. W tej miejscowości w 1929 roku przebywała św. Siostra Faustyna i tam podczas jednego z objawień Pan Jezus powiedział do niej:  ”To wszystko dla ciebie stworzyłem, oblubienico Moja, a wiedz o tym, że wszystkie piękności niczym są w porównaniu z tym, co ci przygotowałem w wieczności .”

Po Mszy Św., w której uczestniczyli nasi rezydenci i pracownicy oraz przybyli goście odbył się festyn, okraszony smacznymi potrawami, występem kabaretu polskiego i loterią fantową.

Rada Prowincji wyraża wdzięczność siostrom Misjonarkom, pracownikom, sponsorom i dobrodziejom za wsparcie i przygotowanie tego radosnego dnia.

Ks. Wojciech Świątkowski SChr


27 czerwca 2016r. 2 5065 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne