Podczas X Pielgrzymki Czcicieli Bożego Miłosierdzia, która odbyła się w krakowskich Łagiewnikach w sobotę 19 sierpnia, abp Marek Jędraszawski wręczył medale „Beati misericordes", przyznawane przez rektora Sanktuarium, za szerzenie kultu Bożego Miłosierdzia na całym świecie.

Wśród odznaczonych znalazło się Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Keysborough w Australii, prowadzonego przez chrystusowców. 

W dekrecie ustanawiającym odznakę, napisano: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia rozwija się dzięki zaangażowaniu oraz współpracy ludzi dobrej woli z różnych stron świata. Niech zatem symbolicznym znakiem wielkiej wdzięczności za pełne miłości zaangażowanie w to Boże dzieło, będzie przyznawana przez Rektora Sanktuarium odznaka «Beati misericordes» – w myśl słów Jezusa, który nas zapewnia: Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią (Mt 5,7). Obdarowani tym wyróżnieniem będą wpisywani do osobnej Księgi, z podaniem daty wręczenia im odznaki. Niech ten zaszczytny tytuł mobilizuje do dalszego apostolstwa przez konkretne czyny, dobre słowo oraz wytrwałą modlitwę o Boże Miłosierdzie dla całego świata.

W imieniu Sanktuarium z Melbourne odznaczenie odebrał ks. Przemysław Syguła SChr skierowany do posługi duszpasterskiej wśród Polonii australijskiej. 

 

Homilia Arcybiskupa

Pełna relacja z wydarzenia


20 sierpnia 2023r. 341 1229 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne