6 grudnia 2021 r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów RP odbyło się pierwsze spotkanie środowisk naukowych i innych instytucji związanych z działalnością polonijną.

Pośród prelegentów, na zaproszenie Ministra Jana Dziedziczaka, Pełnomocnika Rządu ds. Polonii i Polaków za Granicą, wystąpił nasz Współbrat, ks. dr Marek Grygiel SChr, który zaprezentował walory naszych zbiorów polonijnych w Bibliotece im. ks. Jana Jabłońskiego SChr, a przede wszystkim Archiwum Jana Kowalika.

Do uczestników swoje słowo skierował m.in. Premier RP Mateusz Morawiecki, który zapewnił, że „działania na rzecz Polonii i Polaków za granicą są jednymi z priorytetów polityki naszego rządu. Mamy ten przywilej i obowiązek wspierania inicjatyw służących umacnianiu naszej współpracy, stale musimy szukać nowych, skutecznych dróg dotarcia do milionów Polek i Polaków rozsianych po całym świecie”. Z kolei Minister Dziedziczak mówił, że Towarzystwo Chrystusowe jest niezawodnym i mocnym partnerem we wszelkich działaniach na rzecz Polaków rozsianych po świecie.

Spotkanie w KPRM było również okazją do rozmów o planach związanych z digitalizacją naszych zbiorów bibliotecznych.

tekst i fotografie: ks. dr Marek Grygiel SChr


06 grudnia 2021r. 230 3481 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne