W  dniach od 15 do 19 czerwca 2015 r. przy parafii Miłosierdzia Bożego w Lombard, IL zorganizowane zostały letnie półkolonie dla 100 dzieci. W tzw. „Wakacjach z Bogiem” uczestniczyły dzieci z wszystkich grup dziecięcych działających przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. 

Od kilku lat dzieci i młodzież z Lombard uczestniczyły w wyjazdowych "Wakacjach z Bogiem", natomiast w tym roku, po raz pierwszy, odbyły się półkolonie stacjonarne przy parafii. Zajęcia prowadził ks. Sergiusz Angur TChr przy współpracy z s. Ewą Biniek MChR. Do pomocy włączyła się młodzież ze scholii. Licznie zaangażowali się również rodzice, którzy pomagali przy przygotowaniu i rozdawaniu posiłków oraz w pilnowaniu porządku w Centrum Pastoralnym.

Przez pięć dni uczestnicy półkolonii uczestniczyli w różnorakich zajęciach. Codzienna Msza św., modlitwy poranne, katechezy w grupach, Koronka do Miłosierdzia Bożego miały uświadomić, że czas wakacji letnich może i powinien być naznaczony Bożą obecnością. Nie zabrakło popołudniowych zabaw integracyjnych, rysowania, sportu, tańców. Konkurs „Mam talent” ujawnił różne zdolności dzieci: gra na instrumentach, taneczne aranżacje, akrobatyka, śpiew, recytacja wierszy. Zajęcia odbywały się na terenie kościoła i Centrum Pastoralnego. Były też wspólne wyjazdy do kina „Marcus Theater” w Addison, Akwarium w Chicago. Na zakończenie półkolonii przy Centrum odbył się rodzinny piknik.

ks. Sergiusz Angur TChr

Link do galerii zdjęć: http://www.milosierdzie.us/?art_id=1637


26 czerwca 2015r. 27 7416 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne