Po wielu miesiącach uciążliwych restrykcji i ograniczeń w Melbourne, które pozostawiły osoby starsze i chore w prawie zupełnej izolacji, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Keysborough odbyły się obchody Światowego Dnia Chorych.

Spotkanie zostało zorganizowane wspólnie przez Sanktuarium oraz Polish Community Care Services działające w ramach Federacji Polskich Organizacji w Stanie Wiktoria.

Obchody, na które zaproszone osoby starsze i chore, rozpoczęły się od duchowego pokrzepienia przez udział w nabożeństwie różańcowym poprowadzonym przez s. Elżbietę Cieślarczyk MChR oraz Mszy świętej z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Mszy św. w intencji chorych, samotnych, umierających oraz za tych, którzy chorymi się opiekują przewodniczył ks. Kamil Żyłczyński SChr, rektor Sanktuarium. Po modlitewnej części, obecni zostali zaproszeni na piknik na świeżym powietrzu. Nie brakowało radości, wspólnych rozmów, śpiewów i poczęstunku przygotowanego przez wolontariuszy Federacji.

DMS Committee
fotografie: Jerzy Krysiak

*    *    *

Facebookowy profil polonijnej wspólnoty z Mediolanu przedstawia ichniejsze obchody dnia chorego, które przeniesiono na następującą po 11 lutego niedzielę, podobnie serwis internetowy budapeszteńskiej polskiej parafii, celebrowane ipsa die, zaproszenie znajdujemy w serwisie www Trójcowa, a sprawozdanie – na stronie parafii w Dobrzanach. Nasi klerycy wraz z ks. Prefektem wzięli udział w archidiecezjalnych obchodach Światowego Dnia Chorego w parafii Matki Bożej Bolesnej w Poznaniu. Tymczasem we Władysławowie w ów piątek 11 lutego 2022 r. świętowano kolejną rocznicę zaślubin Polski z morzem.

 


13 lutego 2022r. 230 3960 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne