Rokrocznie na pamiątkę ocalenia mieszkańców Emmerich od zarazy w drugą niedzielę lipca organizowane jest modlitewne nabożeństwo wraz z procesją ulicami miasteczka. W tę modlitwę, aby Pan błogosławił miastu oraz wszystkim jego mieszkańcom, włącza się również miejscowa wspólnota polonijna.
9 lipca 2023 r. Polacy mieszkający w Emmerich wraz z zastępującym duszpasterza ks. Pawłem Jasiną SChr i s. Justyną Chomką MChR przybyli do kościoła parafialnego st. Martini na Mszę Świętą, która miała charakter międzynarodowy, albowiem poza niemieckimi parafianami i wspólnotą naszych Rodaków trzeba również zauważyć grupę Erytrejczyków. Każda wspólnota etniczna usłyszała słowo Ewangelii w swoim języku. Po zakończonej Mszy wyruszyła procesja ulicami Emmerich do kościoła st. Aldegundis, w którym na coniedzielnej Eucharystii spotykają się Polacy.

*    *    *

Internetowe strony i kanały społecznościowe naszych parafii oraz naszego seminarium zaczynają się zapełniać sprawozdaniami z wakacyjnych wojaży i atrakcji, które zostały przygotowane dla starszych i młodszych parafian: są to wyjazdy nad morze bądź w góry służące nie tylko odpoczynkowi i regeneracji sił, ale również poznawaniu nowych miejsc i integracji. Nie można zapomnieć o tak mocno wpisanym w polską duchowość pielgrzymowaniu do sanktuariów maryjnych: organizowane są pielgrzymki o charakterze parafialnym, a nawet ogólnonarodowym.

 


10 lipca 2023r. 230 1886 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne