Jak czytamy w naszych Ustawach zakonnik ze zgromadzenia braci i księży chrystusowców zobowiązany jest do odbycia każdego roku rekolekcji (zob. art. 50 UiDTChr).

To czas, kiedy można wyrwać się z codziennych obowiązków, aby móc wsłuchać się głębiej w głos Boga. To także czas chwilowego rozstania się ze swoją duszpasterską placówką, by wraz ze współbraćmi z innym miejsc stworzyć wspólnotę zasłuchaną w Boga i gotową dzielić się pastoralnymi doświadczeniami. Zatem takie ćwiczenie duchowe należy traktować nie tylko jako obowiązek, lecz jeszcze bardziej jako przywilej. Ponadto zgodnie ze zwyczajem chrystusowcy posługujący w Brazylii, oprócz rekolekcji w ramach naszej prowincji zakonnej, uczestniczą także w tych organizowanych przez diecezje, w których pełnią posługę.

Rekolekcje chrystusowców należących do prowincji południowoamerykańskiej AD 2022 miały specjalne znaczenie: po raz pierwszy od wybuchu pandemii koronawirusa odbyły się one nie wirtualnie, ale mogliśmy się rzeczywiście spotkać i wzajemnie umacniać, dziękując Bogu za naszą posługę na Ziemi Krzyża Południa. Poprowadził je ks. Krzysztof Olejnik SChr, przełożony generalny zgromadzenia, który mimo zagrożeń epidemiologicznych przybył z Polski, aby umacniać nas w powołaniu i posłudze rodakom żyjącym w tej części świata.

ks. Kazimierz Długosz SChr

Owo sprawozdanie oraz galerię fotografii znajdziemy w prowincjalnym serwisie www.


23 lutego 2022r. 230 5819 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne