Pandemiczne obostrzenia i restrykcje poniekąd każą wykorzystywać cywilizacyjne zdobycze: niewątpliwie do nich należy internet. Właśnie łącza internetowe pozwoliły wszystkim Współbraciom z prowincji pw. Matki Bożej Częstochowskiej w drugim tygodniu Wielkiego Postu przeżyć czas rekolekcyjnego skupienia.

Chrystusowcy z Hiszpanii i Portugalii łączyli się za pomocą platformy do wideokonferencji Zoom i uczestniczyli we wszystkich duchowych ćwiczeniach i praktykach. Natomiast ci z Francji podzielili się na dwie grupy (by zachować wszelkie koronawirusowe zalecenia dotyczące spotkań i zgromadzeń) i przyjechali do domu prowincjalnego w Aulnay sous Bois. Pierwszą grupę stanowili Współbracia posługujący w Burgundii i Lotaryngii, którzy od poniedziałku 1 marca do środy 3 marca uczestniczyli w rekolekcjach w Aulnay, kolejne zaś dni skupienia przeżyli, łącząc się przy pomocy Zooma. Druga grupa (ci z Île de France, Hauts de France i Côte d’Azur) natomiast odwrotnie: pierwsze dni za pomocą łączy internetowych, zaś od środy 3 marca do piątku 5 marca przebywając w domu prowincjalnym.

Te, można powiedzieć, hybrydowe rekolekcje poprowadził przełożony generalny zgromadzenia ks. Krzysztof Olejnik SChr, rozpoczynając tym samym drugą część wizytacji w prowincji. W swoich naukach i konferencjach podejmował tematy życia braterskiego we wspólnocie oraz życia zakonnego w odniesieniu do wskazań Ojców naszej zakonnej rodziny, kard. Augusta Hlonda i ojca Ignacego Posadzego. Czas rekolekcji to również okazja do wspólnotowego dziękczynienia za kapłańskie jubileusze: srebrny ks. Zbigniewa Kreta SChr i złoty ks. Jana Kałuży SChr. Można by śmiało podsumować, iż po raz kolejny potwierdziło się, że między nami nie ma dali.

fot. ks. Jarosław Koch SChr


08 marca 2021r. 230 6512 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne