Szczególnym przywilejem mogli cieszyć się wierni, gromadzący się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Keysborough. Przybyła tam 25 kwietnia jedna z 7 figur Matki Bożej Fatimskiej, które z okazji 100. rocznicy objawień fatimskich zostały pobłogosławione przez papieża Franciszka i rozesłane na wszystkie kontynenty świata. 

W programie spotkania modlitewnego była m.in. koronka do Miłosierdzia Bożego oraz różaniec fatimski. Uczestnicy wysłuchali treści objawień fatimskich. Uroczystej Mszy św. w tym dniu przewodniczył ks. Andrzej Mądry CR, wieloletni misjonarz w Tanzanii.

Jak informuje w komunikacie diecezja Leiria-Fatima, papież Franciszek udzielił odpustu zupełnego, który będzie można pod kilkoma warunkami uzyskać w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie do 26 listopada br.

Ci jednak, którzy nie będą mogli przybyć w roku jubileuszowym do portugalskiego sanktuarium, będą mogli uzyskać odpust zupełny poprzez nawiedzenie wizerunku Matki Bożej Fatimskiej znajdującego się w kościele, kaplicy czy w innym miejscu w 13. dniu każdego miesiąca pomiędzy majem a październikiem 2017 roku. Wymogi takie spełnia Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Keysborough.


28 kwietnia 2017r. 341 7080 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne