„Nie wiem jak to się stało, ale jestem magistrem teologii. Dzisiaj udało mi się zdać egzamin końcowy z teologii (Ex Universa Theologia) oraz obronić moją pracę magisterską” – takie krótkie zdanie zapisał w mediach społecznościowych jeden z nowych magistrów teologii w naszym zgromadzeniu. Spiesząc z odpowiedzią, można by żartobliwie rzec: „z Bożą i ludzką pomocą”. Albowiem ów końcowy egzamin i obrona pracy magisterskiej stanowi zwieńczenie niemalże sześcioletniego rozumowego zgłębiania filozoficznych i teologicznych zagadnień oraz otwierania się na Boże światło i dary Jego Ducha Świętego, ponieważ wiara nasza, jak powiedział św. Anzelm z Canterbury, potrzebuje i poszukuje zrozumienia (Fides Quaerens Intellectum).

We wtorek 23 lutego 2021 r. Towarzystwo Chrystusowe zatem ‘wzbogaciło się’ o dwóch magistrów teologii: pozytywne wyniki egzaminów na zakończenie okresu studiów w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu uzyskali nasi diakoni – dk. Chris Czapla SChr i dk. Sebastian Stawierej SChr.

Polecamy ufnej modlitwie Drogich Przyjaciół i Czytelników Współbraci – diakonów, czas duszpasterskich praktyk, które podejmują w naszych parafiach na Pomorzu Zachodnim i ich ostatnie przygotowania do święceń kapłańskich…

 


23 lutego 2021r. 230 3319 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne