Pierwszego dnia jesieni w parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Chociwlu miał miejsce turniej piłki nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza.

Drużyny wystawiły parafie z Pyrzyc z ks. Michałem Armatysem SChr, z parafii św. Józefa ze Stargardu z ks. Krzysztofem de Bruinem SChr, ze Szczecina Podjuch z ks. Piotrem Biberem SChr, ze Szczecina Zdrojów z ks. Wojtkiem Kułachem SChr, z nadmorskiego Władysławowa z ks. Łukaszem Klimkiem SChr, i oczywiście gospodarze z Chociwla z ks. Pawłem Hałgasem SChr, który wraz ze sztabem osób przygotował dzisiejszy dzień.

Spotkanie rozpoczęła Msza Święta pod przewodnictwem ks. Michała Armatysa SChr, koordynatora LSO w naszym zgromadzeniu. Rozgrywki piłkarskie przebiegały pod czujnym okiem profesjonalnych sędziów z Chociwla. Pierwsze miejsce wywalczyli ministranci i lektorzy z parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Szczecinie Podjuchach. Atmosfera, mimo rozpoczętej jesieni, była prawdziwie gorąca, a wszystko zakończyło spotkanie przy ognisko w uroczym ogrodzie przy plebanii.

tekst i zdjęcia: ks. Michał Armatys SChr

*    *    *

Dzięki internetowemu serwisowi sióstr misjonarek dowiadujemy się o wielu wydarzeniach z naszych wspólnot parafialnych: w ostatnim czasie dotarły informacje z dalekiego Brisbane i z bliższego Stargardu, gdzie misjonarki niedawno rozpoczęły posługiwanie.

Na parafialne strony i konta społecznościowe warto zaglądać, ponieważ wiele się dzieje, wiele dzieł jest podejmowanych i można odnaleźć również coś dla siebie…

 


24 września 2023r. 230 5601 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne