Pielgrzymka Polonii niemieckiej do Neviges

Zgodnie z wieloletnią tradycją,18 i 19 czerwca, Polonia niemiecka pielgrzymowała do sanktuarium Maryi Niepokalanej Królowej Pokoju do Neviges k. Wuppertalu. Tegoroczna pielgrzymka, pod hasłem "Totus Tuus", była wielkim hymnem dziękczynnym za osobę i dzieło, a także beatyfikację Jana Pawła II, który nota bene na dwa tygodnie przed konklawe modlił się w tym sanktuarium. 

Pielgrzymce przewodniczył biskup Wojciech Polak, odpowiedzialny z ramienia Episkopatu Polski za duszpasterstwo emigracyjne. Organizatorami pielgrzymki są nasi Współbracia z Niemiec. 

W tym roku liczbę pątników szacuje się na ok. 2 500 osób (w tym: w samych grupach pieszych, które podążały promieniście do Neviges, przybyło prawie 1300 osób). Warto podkreślić rosnącą tendencję, gdy chodzi o liczbę pielgrzymów przybywających właśnie w grupach pieszych. 

W programie pielgrzymki była okazja do spowiedzi świętej, uroczysta Eucharystia, Apel Jasnogórski, Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, prezentacja multimedialna przybliżająca postać bł. Jana Pawła II, procesja połączona z modlitwą różańcową na tzw. Górę Maryjną oraz nabożeństwo z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. 

Sanktuarium maryjne w Neviges, zwane "westfalską Częstochową", obchodzi w tym roku 330-lecie swego istnienia.

Kategorie strony: Fotogalerie | Galerie home |
21 czerwca 2011r. 06 stycznia 2016r. 1 3052 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne