20 maja 2018 roku w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego do bazyliki św. Szczepana w Mediolanie przybyło około 1200 wiernych.

Wśród nich znaleźli się członkowie wspólnoty polonijnej w Mediolanie, którzy wzięli udział w Mszy świętej pod przewodnictwem kard. Maria Delpiniego. Święto to, tzw. „Festa delle Genti”, gromadzi setki emigrantów różnych ras i języków, co podkreśla różnorodność lokalnego Kościoła w największej diecezji we Włoszech. Jak stwierdził kard. Delpini: „każdy z nas musi być dumny ze swojej kultury, z tradycji, która wytworzyła ją dla wiary, dla tego, co otrzymaliśmy z kraju jej pochodzenia. Jednak ta wdzięczność nie oznacza udawania, że ​​się ją narzuca, ale że oddaje się ją na służbę.”

Z tej okazji nie mogło zabraknąć również akcentu polskiego. Nasi parafianie, szczególnie młode rodziny z dziećmi, podkreśliły swoją obecność w narodowych, biało-czerwonych barwach. Po Eucharystii miało miejsce spotkanie z Metropolitą Mediolanu. Radość wiary przeniosła się w miejsce wspólnego świętowania, gdzie serwowano potrawy z różnych krajów.

Nasza polska kuchnia mogła się pochwalić tradycyjnym, polskim bigosem i ciastami. Specjały te cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród uczestników.

Relacja w języku włoskim

ks. Grzegorz Ryngwelski SChr


21 maja 2018r. 341 8880 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne