W pierwszym tygodniu wakacji odbyło się Spotkanie Młodzieży Chrystusa Góra Tabor. Tegoroczne hasło było kontynuacją poprzednich spotkań i brzmiało: Pójdź za Mną! To już czternasty zlot młodych, by wspólnie się modlić, poznawać, a nade wszystko uświadamiać, jakim chrześcijaninem być.

Całe przedsięwzięcie trwało do 26 do 29 czerwca 2017 roku i miało miejsce w naszym nowicjacie w Mórkowie, koło Leszna. Dzięki uprzejmości ks. Karola Kozłowskiego SChr i całej wspólnoty mogliśmy gościć się na terenie miejsca formacji najmłodszych chrystusowców.

Poniedziałkowe spotkanie rozpoczęliśmy od zapoznania się i tzw. chrystoteki, czyli części imprezowej Góry Tabor. Została ona przygotowana przez ks. Łukasza Klimka SChr i Norberta Śliwę, który podczas całej imprezy dbał o zaplecze akustyczne.

Wieczorem zrobiło się już poważniej, ponieważ świadectwo swojego życia dał Dariusz Kowalski, odtwórca roli ojca Karoliny Kózkówny w filmie Zerwany Kłos, który mogliśmy wcześniej oglądnąć. Ten punkt programu przyciągnął również okolicznych mieszkańców. 

Najbardziej obfitującym w konferencje i spotkania w grupach był wtorek. Po sportowym poranku, który przygotowali wolontariusze z duszpasterstwa akademickiego w Szczecinie, modlitwie Liturgią Godzin, uczestnicy mogli wysłuchać konferencji Jacka Pulikowskiego. Mówił on powołaniu do małżeństwa, ale również o poszukiwaniu autorytetów, mądrych i pragnących dobra dla drugiego.

Odpowiedzialnym za pracę w grupach i konferencje wstępne do tych spotkań był Kuba Niedzielski SJ, który na co dzień prowadzi Szkołę Kontaktu z Bogiem. Zapoznawał uczestników z etapami rozeznawania woli Bożej, powołania.

Uroczystej Mszy św. inaugurującej całe przedsięwzięcie przewodniczył ks. Bogusław Burgat SChr, wikariusz generalny naszego zgromadzenia. Homilię, jak każdego dnia wygłosił ks. Marek Siwicki SChr. Wśród gości znaleźli się wieloletni przyjaciele Góry Tabor, wicestarosta Robert Kasperczak, wójt Gminy Lipno Jacek Karmiński, sołtys Mórkowa Ewa Konieczna, a także wielu naszych dobrodziejów.

Wieczorem, koncert wypełniony elementami świadectwa życia i powołania kapłańskiego dał ks. Jakub Bartczak. W bardzo przystępny sposób opowiedział o swojej pracy z młodzieżą i pokazał, że „wiara nie musi być nudna”. Gościliśmy wtedy także młodzież z Leszna wraz z siostrą Natanaelą.

Do modlitwy uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem, zostaliśmy przygotowani przez Misterium, nad przebiegiem którego czuwał Adam Kuliś ze Szczecina.

O życiu charyzmatem Karola de Foucauld, życiu zakonnym i inicjatywie budowy pustelni w Szczecinie, z pasją mówiła w środę s. Kinga.

Zaraz po obiedzie rozpoczęła się część rekreacyjna, której głównym punktem był mecz siatkówki. Popołudniem udaliśmy się całą grupą do pobliskiego Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św. i późniejszym nabożeństwie uwielbienia.

Czwartek, ostatni dzień, to dzień podsumowań i Mszy św. wieńczącej spotkanie. Przewodniczył jej ks. Zbigniew Dobroń – proboszcz mórkowskiej parafii.

Góry Tabor nie byłoby bez uczestników, o obecność których zadbali zaangażowani w duszpasterstwo młodzieży chrystusowcy: ks. Marek Siwicki SChr (parafia św. Michała Archanioła w Dobrzanach), ks. Krzysztof Wąchała SChr (parafia św. Jadwigi Królowej w Poznaniu), ks. Marek Nikiel SChr (parafia św. Józefa w Stargardzie), ks. Paweł Marek SChr (parafia NSPJ w Szczecinie), ks. Łukasz Klimek SChr (parafia Chrystusa Króla w Stargardzie), ks. Włodzimierz Maruszewski SChr (parafia św. Jana Ew. i Maksymiliana Kolbe w Mińsku), ks. Marcin Sęk SChr – koordynator wolontariatu z ODA w Szczecinie. O oprawę muzyczną, wraz z zespołem zadbała Asia Stanuch.

Obecne były również Siostry Misjonarki Chrystusa Króla, które nie tylko zadbały o przygotowanie dekoracji, ale codziennie prowadziły grupy dzielenia i modlitwy poranne.

Za rok mały jubileusz. Piętnaste spotkanie, a w planach Góra Tabor z tematem przewodnim o Słowie Bożym. 

Szczegóły na stronie Góry Tabor.

Relację video przygotował Paweł Duma.

Zdjęcia: Tomek Szczerba. 


05 lipca 2017r. 341 14543 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne