8 kwietnia 2022 r., w piątek poprzedzający Wielki Tydzień, w kościele pw. Świętego Ducha w Szczecinie Zdrojach odbyła się inscenizacja Misterium Męki Pańskiej zatytułowana ,,Ecce Homo”. Reżyserem był ks. Łukasz Klimek SChr, który jednocześnie wcielił się również w jedną z postaci tego przedstawienia. Natomiast aktorami byli miejscowi parafianie oraz przyjaciele ze Stargardu. Piękna scenografia, stroje oraz muzyka pozwoliły nam przeniesienie się trochę w czasie i stanąć obok Jezusa podczas ostatnich chwil przed i w trakcie Jego śmierci.

Dla wszystkich, zarówno aktorów jak i widzów było to kilkadziesiąt minut wzruszających chwil, zapadających w pamięć i serce. To był bardzo dobry czas przygotowania do Wielkiego Tygodnia oraz świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Dziękujemy Panu Bogu oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i wystawienie tej inscenizacji, bo to dzięki Im udało nam się zrealizować to przedsięwzięcie. Dziękujemy również wszystkim, którzy zechcieli przybyć w ten piątkowy wieczór do kościoła, bowiem każdy stał się tym aktorem, którego brakowało na każdej z prób.

tekst: ks. Łukasz Klimek SChr
fotografie: Ewa Sitarek


09 kwietnia 2022r. 230 3236 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne