W niedzielę 2 lipca 2023 r. na boiskach sportowych przy szpitalu Goodmayes – Thomas McCurtains GAA Club odbyła się Parafiada – Dzień Rodzin Polskiej wspólnoty gromadzącej się na Ilford, Waltham Cross i Southen-on-Sea czyli w północno-wschodniej części metropolii londyńskiej.

Festyn rozpoczął się w samo południe Mszą Świętą polową, którą odprawił ks. Cezary Kraczkowski SChr, po której o godz. 13:30 został rozegrany mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacją klubu Wisła Kraków UK a połączonymi siłami Ilford i Waltham Cross. Pierwszego gola strzelił ksiądz Cezary reprezentujący barwy Parafii. Po zakończeniu meczu najmłodsi parafianie wzięli udział w treningu pod fachowym okiem profesjonalnego trenera z klubu Wisła Kraków UK. W tym samym czasie rozpoczął swoją aktywność punkt gastronomiczny, którego obsługa serwowała burgery, kiełbaski z grilla, grochówkę wojskową z kotła, oraz tradycyjny bigos pani Bożenki sporządzony wg staropolskiego sekretnego przepisu i inne smakowitości. Na wszystkie dzieci przez cały czas czekało mnóstwo atrakcji – zamki dmuchane, gry i zabawy zręcznościowe, malowanie twarzy, konkursy z nagrodami, przejażdżka na kucyku.

Do zabaw i różnych konkurencji zręcznościowych włączyli się także rodzice. Parafiada stała się okazją do połączenia zabawy ze sprawami poważnymi. Na stoiskach rozłożonych wokół terenu zabaw można było zasięgnąć informacji prawnych, zobaczyć najnowszą kolekcję mebli, zakupić świeże pieczywo i wyroby cukiernicze oraz zapoznać się z ofertami różnych firm. Jak podają służby porządkowe w Parafiadzie wzięło udział około 3 tysięcy Polaków zamieszkujących w północno-wschodnim Londynie i okolicy.

tekst i zdjęcia: ks. Krzysztof Kościółek SChr


03 lipca 2023r. 230 4825 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne