W sobotę 17 czerwca, po raz kolejny z różnych misji Nadrenii Północnej - Westfalii odbyły się piesze pielgrzymki do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Neviges.

Sanktuarium to od lat nazywane jest także westfalską Częstochową. Znajduje się w nim bowiem wizerunek Jasnogórskiej Królowej Polski ofiarowany przez kard. Stefana Wyszyńskiego, który odwiedził to miejsce objawień wraz z kard. Karolem Wojtyłą.

W tym roku pielgrzymowało łącznie w różnych grupach około 1470 pątników. Trud pielgrzymowania, budowania wspólnoty drogi i modlitwy był dla każdego czasem wewnętrznej odnowy i zbliżania się nie tylko do sanktuarium, ale przede wszystkim do Jezusa i Jego Najświętszej Matki. Wieczornej Mszy Świętej przewodniczył ks. bp Oleg Butkiewicz - ordynariusz diecezji witebskiej na Białorusi. Obecny był także i w niedzielę Eucharystię celebrował ks. bp Wiesław Lechowicz - delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Pielgrzymkę wieńczyło wejście na leżącą niedaleko sanktuarium Górę Maryi w niedzielne popołudnie. Tam zostało odprawione nabożeństwo maryjne, w czasie którego okolicznościowe kazanie wygłosił ks. bp Butkiewicz.

W myśl słów skierowanych do pielgrzymów przez prowincjała chrystusowców ks. Edmunda Druza SChr, jest nadzieja, że pielgrzymka ta przyczyni się we wszystkich wspólnotach do ożywienia wiary i umocnienia więzi z Kościołem, którego cząstkę stanowimy.

ks. Łukasz Kuczyński SChr

Fotogaleria z pieszej pielgrzymki do Neviges 

Fotorelacja z niedzielnych uroczystości w Neviges 


23 czerwca 2017r. 341 8048 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne