Kolejna Majówka ze Sztuką w Marianowie odbyła się 26 maja 2018 roku.

Podczas tegorocznej imprezy można było zwiedzać wystawy: historyczną na ulicy Cysterek, Marianowską Drogę Krzyżową, wybrane obrazy z Kolekcji Marianowskiej (liczącej już ponad pięćset prac), wystawę pt. „Czy pamiętasz jeszcze …?” oraz fotograficzną pt. „Lassan” – Bernda Riehma z Niemiec, podczas otwarcia której dał koncert Felipe Cespedes z Chile.

W kolejnych odsłonach wydarzenia z koncertem wystąpili: zespół The Klezmafon – muzyka żydowska, Julia Chełstowska - „Dla Ciebie, Mamo”, Zespołu Pieśni i Tańca Szczecinianie oraz Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska wraz z zespołem.

Z okazji uroczystości została wybita specjalna moneta pamiątkowa nawiązująca do złotego guldena i dużej jednostki srebrnej zwanej bogusławem, emitowanych przez mennicę szczecińską za panowania księcia pomorskiego Bogusława X. Jak zawsze była także Karczma Sydonii z potrawami tradycyjnej kuchni wiejskiej, Marianowski Dzień Chleba z Chlebowym Domem oraz atrakcje dla dzieci. W dniach 25 – 27 maja odbywały się w parafii Polsko – Niemieckie Warsztaty Fotograficzne dla młodzieży pt. „Klasztor cysterek wczoraj i dziś” dofinansowane z Funduszu Euroregionu Pomerania.

Tegoroczna majówka i warsztaty fotograficzne zapoczątkowały obchody 770-lecia Marianowa.

ks. Jan Dziduch SChr


28 maja 2018r. 341 7013 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne