W sobotę 15 czerwca 2024 r. w podgoleniowskim Marszewie odbyła się dziesiąta już Góra Tabor Junior organizowana przez chrystusowców. W tym roku hasłem przewodnim było to, że „Niebo czeka…”.

W spotkaniu wzięło udział blisko 400 dzieci z piętnastu parafii. Uczestnicy przyjechali ze wszystkich szczecińskich parafii prowadzonych przez chrystusowców, obu parafii ze Stargardu, a także parafii z Pyrzyc, Dobrzan, Chociwla, Marianowa, Kozielic, Brojc, Sarbi, Płot, a nawet Polskiej Cerekwi i Modzurowa z diecezji opolskiej oraz oczywiście z Goleniowa, na której terenie odbywał się nasz zlot. Dzieciom towarzyszyli ich duszpasterze, siostry misjonarki, rodzice i opiekunowie.

Spotkanie rozpoczęło się od gry-zabawy, w której uczestnicy musieli się wykazać wiedzą, sprawnością oraz pomysłowością. Zwycięzcą została drużyna z Kozielic i cieszyła się ze zdobytej w ten sposób oryginalnej piłki Euro 2024 (rozpoczętych we wczorajszy piątek).

Następnie odbyła się Msza Święta, której przewodniczył ks. Bogusław Burgat SChr, wikariusz generalny zgromadzenia, a kazanie do dzieci wygłosił ks. Dominik Bieniek SChr z Dobrzan, zwracając uwagę dzieci na to, że niebo czeka na każdego oraz na postać św. Michała Archanioła – patrona tegorocznej Góry Tabor Junior (nota bene również patrona parafii w Dobrzanach).

Po modlitwie przyszedł czas na zabawę. Nie przeszkodził nawet deszcz, który lekko mżył z nieba, na szczęście w czasie, gdy wszyscy skupili się konsumpcji. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Były warkoczyki, malowanie twarzy, długopisy 3D, balonowe zwierzęta, kolorowa chemia, malowanie na folii, gra w koszykówkę, popcorn i wata cukrowa. Oczywiście, jak zawsze, bawiono się podczas tańców i przeciągania liny. Ostatnią konkurencję wygrała ponownie grupa z Kozielic!

Za organizację całości imprezy odpowiadał w tym roku koordynator duszpasterstwa dzieci ks. Maciej Onaszkiewicz SChr. Wielkim wsparciem byli – jak zawsze – rodzice dzieci z «Bożych Światełek» (parafia pw. Chrystusa Króla w Stargardzie) oraz mieszkańcy Marszewa, którzy poświęcili swój czas, by to wydarzenie miało taki niebywały rozmach i tak wiele atrakcji.

Dziesięć spotkań – dwanaście lat za nami. Miłe było, że pierwsi organizatorzy tego zjazdu z roku 2012: ks. Krzysztof Wąchała SChr i ks. Robert Ozimkiewicz SChr byli tego dnia w Marszewie. Dobrze, że to dzieło trwa i jest kontynuowane z coraz większym rozmachem. Kolejna Góra Tabor Junior już za rok! Gdzie? Dowiemy się tego pewnie już niedługo…

tekst: Joanna Stefańska
zdjęcia: Anna Krawczyńska


16 czerwca 230 816 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne