We wtorek 13 listopada, w domu PMK w La Ferte  sous Jouarre, miało miejsce spotkanie chrystusowców z prowincji francuskiej na kolejnym dniu skupienia. Prowadził je, podobnie jak w poprzednim miesiącu, ks. dr. Krzysztof Koch, kapłan diecezji pelplińskiej.

W swojej konferencji w nawiązał między innymi do modlitwy kończącej List do Koryntian świętego papieża Klemensa. Tym samym zaznaczył, jak ważna jest modlitwa w życiu kapłana, wspominając rożne jej rodzaje, naszkicował również "kontrowersyjną" postać z pierwszych wieków chrześcijaństwa - Orygenesa (185-254 ), jego przekłady Pisma Świętego i rozumienie świętości.

Po adoracji Najświętszego Sakramentu i możliwości spowiedzi, obecni współbracia koncelebrowali Mszę Świętą, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Krzysztof.

Na początku Eucharystii, z imienia i nazwiska zostali wymienieni przez prowincjała ks. Jana Ciągło SChr, zmarli współbracia, posługujący kiedyś na ziemi francuskiej. To w ich intencji sprawowana była między innymi Msza św. a duszpasterze polecali ich również w swojej osobistej modlitwie. Na zakończenie, w duchu świętowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości, odśpiewany został hymn: „Boże, coś Polskę…”.

Swoimi pierwszymi wrażeniami z objęcia nowej placówki w Brukseli, podzielił się w czasie obiadu ks. Matei Catargiu SChr.

Na podstawie relacji ks. Ryszarda Fydy SChr


15 listopada 2018r. 341 3097 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne