„Cóż może powiedzieć młodszy kapłan, starszemu kapłanowi, mając niewiele ponad połowę jego doświadczenia w kapłaństwie?” – to słowa, jakie wypowiedział Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego ks. Ryszard Głowacki SChr w czasie homilii podczas Mszy św. z racji jubileuszu 60. rocznicy święceń prezbiteratu, która nominalnie przypadała już czwartego kwietnia tego roku.

Uroczysta Eucharystia rozpoczęła się o godz. 11. Do grona dostojnych jubilatów należą: ks. Jan Guzikowski SChr, ks. Józef Kamiński SChr, ks. Stanisław Kuczaik SChr, ks. Bogusław Nadolski SChr, ks. Zbigniew Olbryś SChr i ks. Edward Szymanek SChr. Czterech spośród nich przybyło do Domu Głównego w Poznaniu, by celebrować rocznicę święceń. Wśród uczestników liturgii, oprócz kleryków, przedstawicieli proboszczów z parafii chrystusowców, znaleźli się również krewni i goście jubilatów. Swoją obecnością zaszczyciły również Siostry Misjonarki Chrystusa Króla i Siostry Wspólnej Pracy od Maryi Niepokalanej.

Podziękowania w imieniu świętujących złożył ks. Edward Szymanek SChr. W swojej refleksji podkreślił, że choć życie kapłańskie w swym bogactwie przemknęło bardzo szybko, to każdy z jubileuszy, jak chociażby i ten, staje się okazją, by podziękować Bogu za dar kapłaństwa i napotkanych w swoim życiu ludzi. Przyrównując życie kapłańskie, jakie rozpoczęli przed sześćdziesięciu laty, do wędrówki ludu izraelskiego, stwierdził, że znajdują się obecnie w symboliczny sposób na górze Nebo, oglądając z oddali Ziemię Obiecaną. 


14 kwietnia 2017r. 341 8789 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne