Dziś 3 kwietnia, we wspomnienie św. Ryszarda de Wyche, nasza wspólnota zakonna świętuje imieniny Przełożonego Generalnego ks. Ryszarda Głowackiego SChr.

Jak przypomina nasze prawo własne, dzień imienin jest okazją do wyrażenia uczuć braterskich oraz szczególnej modlitwy w intencji Solenizanta.

Popołudniowej Mszy Świętej przewodniczył sam Solenizant a homilię wygłosił przełożony prowincji św. Józefa ks. Bogdan Renusz SChr. Wskazał, że wśród poszukujących swej tożsamości, pragnień jest także każdy z zakonników, w tym i zapewne każdy chrystusowiec. Odkrywa to, kim jest, dzięki udzielonej odpowiedzi wiary. Szczególne miejsce we wspólnocie, jako właśnie ten, który pomaga nam stawać się chrystusowcami, jest naturalnie przełożony generalny. A do nas już mimo wszystko należy poczynić stosowne wysiłki, by składać codzienną ofiarę z siebie, by Chrystus mógł w nas w pełni się ukształtować – przypomniał temat zbliżającej się kapituły dzisiejszy kaznodzieja.

W liturgii wzięło udział kilkudziesięciu kapłanów, w tym licznie przybyli przełożeni wspólnot zakonnych z kraju i zagranicy, prowincjałowie z Europy oraz przedstawicielki Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla z s. Wikarią i Siostry Wspólnej Pracy z lokalną przełożoną.

Na uroczystości przybyli również współbracia z nowicjatu i domu seniora w Puszczykowie a także świeccy, pracujący w Domu Głównym.

Osobę i posługę Przełożonego Generalnego polecamy zatem modlitwom wszystkich Czytelników naszego kalendarium.

Plurimos annos, Księże Generale!

foto: kl. Adam Ławniczak SChr


03 kwietnia 2019r. 341 4564 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne