Księdzu Krzysztofowi Olejnikowi SChr, Przełożonemu Generalnemu Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, w dniu imienin życzymy, aby tak jak jego Święty Patron był niosącym Chrystusa do wszystkich, których spotyka na szlakach życiowego pielgrzymowania i by Ten, którego niesie i głosi, udzielał obficie swojej łaski i błogosławieństwa…

A naszych Przyjaciół i wszystkich Odwiedzających nasze internetowe kanały ośmielamy się prosić o modlitewne towarzyszenie posłudze naszego Przełożonego.

Powyższe słowa umieściliśmy, aby zaznaczyć Dzień Świętego Patrona naszego Przełożonego Generalnego. Ten dzień od zakończenia XIII Kapituły Generalnej zgromadzenia wyznacza również jeden z terminów dorocznego wakacyjnego spotkania chrystusowców z kraju i zagranicy. W lipcu 2023 r. wśród uczestników dominowali Współbracia przeżywający zakonną probację, ale nie zabrakło chrystusowców posługujących na Pomorzu Zachodnim, w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku, a także w prowincjach zagranicznych.

Areną pierwszego dnia wspólnotowego zjazdu, który przypadł w dzień imienin ks. Generała, był Dom Główny zgromadzenia w Poznaniu: najpierw wszyscy zgromadzili się na Eucharystii pod przewodnictwem Solenizanta, podczas której homilię wygłosił ks. Bogusław Burgat SChr, wikariusz generalny. Do wspólnej modlitwy dołączyły przełożona generalna i jedna z radnych sióstr misjonarek, pracujące w agendach Domu Głównego siostry wspólnej pracy ze swoją wikarią generalną oraz przedstawiciele władz Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców i dyrekcji Liceum Ogólnokształcącego im. kard. Augusta Hlonda w Poznaniu. Po liturgii w klasztornym refektarzu zostały wypowiedziane słowa imieninowych pozdrowień i życzeń, po których zasiądnięto do przygotowanej kolacji. Biesiadowanie wraz z gromkim Ad multos annos… przeniosło się do sali wspólnoty, gdzie rozmów i dzielenia się duszpasterskimi doświadczeniami nie było końca.

Drugi dzień zjazdu rozpoczął się zakonnymi modlitwami porannymi z medytacją. W czasie wspólnej kawy Przełożony Generalny przedstawił bieżące sprawy zgromadzenia, a także podziękował za wszystkie spotkania, które odbył wizytując zagraniczne prowincje i placówki duszpasterskie zgromadzenia. Po obiedzie nastąpił wyjazd do Puszczykowa: przy kwaterze chrystusowców na miejscowym cmentarzu parafialnym została odmówiona koronka do Miłosierdzia Bożego, a następnie w puszczykowskim domu zakonnym została odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich chrystusowców, której przewodniczył ks. Generał, zaś okolicznościowe kazanie wygłosił jeden z probantów – ks. Jarosław Koch SChr, duszpasterz z Aulnay sous Bois. Koncelebrowali ją wraz z przybyłymi nasi Seniorzy – mieszkańcy domu. Dni Wspólnoty zakończył wspólny grill w przydomowym ogrodzie.

zdjęcia: br. Krystian Zarosa SChr, ks. Mateusz Socha SChr


25 lipca 2023r. 341 2298 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne