Kolejnym etapem wizytacji Przełożonego Generalnego było spotkanie z chrystusowcami należącymi do tzw. Regionu Północnego, pracujących m.in. w Sydney, Newcastle, Wollongong, Canberra, Gold Coast i Brisbane.

Ks. Generał podczas Mszy św. w kaplicy domu zakonnego w Miller wygłosił konferencje na temat charyzmatu naszego zgromadzenia. Wieczorem podzielił się aktualnymi zagadnieniami dotyczącymi rodziny zakonnej.

W piątek 17 lutego w kaplicy przy domu w Mayfield ks. Generał przewodniczył Mszy św., podczas której przybliżył wiernym charyzmat i misję naszego zgromadzenia zakonnego oraz osobę założyciela - Sługi Bożego Kard. Augusta Hlonda i współzałożyciela - Sługi Bożego o. Ignacego Posadzego SChr. Mszę św. koncelebrowali ks. Prowincjał wraz z ks. Stanisławem Wroną SChr – lokalnym duszpasterzem w Newcastle.

Obecność ks. Generała stała się również okazją do podziękowania za wieloletnią pracę na rzecz tutejszego ośrodka duszpasterskiego panu Henrykowi Goczołowi. Po zakończonej liturgii miało miejsce, jak jest to zwyczajem w wielu ośrodkach za granicą, spotkanie z przy kawie i cieście.

Po powrocie do Sydney Przełożony Generalny spotkał się z kolejnymi chrystusowcami, tym razem pełniącymi posługę przy kościele Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Polski w Marayong. Mija już 50 lat, od kiedy w tym miejscu nasi współbracia realizują słowa Założyciela, by „szukać polskich dusz”. W czasie homilii ks. Generał zachęcał Polaków do modlitwy o nowe powołania zakonne i kapłańskie, jak i również do modlitwy o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Kard. Augusta Hlonda. Po ostatniej Eucharystii w sali Jana Pawła II, gdzie specjalnie przygotowano obiad z okazji przybycia tak zacnego gościa, odbyło się spotkanie ks. Generała z miejscową Polonią. Podczas pobytu w Marayong nie zabrakło również odwiedzin sióstr nazaretanek w domu prowincjalnym w Plumpton. Wieczorem zorganizowane zostało również spotkanie polskich zakonników w St. Mary’s. W domu zakonnym polskich dominikanów, w braterskiej atmosferze spotkali się pracujący na terenie Sydney polscy: dominikanie, salezjanie, paulini oraz chrystusowcy.

W poniedziałek 20 lutego na zaproszenie Konsul RP p. Reginy Jurkowskiej, ks. Ryszard Głowacki SChr wraz z ks. Prowincjałem oraz z ks. Kamilem Żyłczyńskim SChr odwiedzili Konsulat Generalny RP w Sydney.

W środę 22 lutego ks. Generał spotkał się z ks. Tomaszem Nowakiem SChr posługującym wśród Polaków w Wollongong.

Ostatnim etapem wizytacji kanonicznej na terenie Sydney była niedzielna Msza św. w Bankstown.

Ks. Przemysław Karasiuk SChr


28 lutego 2017r. 341 8099 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne