Boże Narodzenie 2022 r.

Kochani,

Jakże często we współczesnym świecie dochodzą do głosu wielkie niepokoje, bolesne rozdarcia i katastrofalne konflikty zbrojne.

Wobec takiego stanu rzeczy, Święty Jan Paweł II w homilii podczas Pasterki w roku 1997 tak budził nadzieję: „To do nas, drodzy bracia i siostry, skierowane jest dzisiaj to przesłanie łaski! Słuchajcie zatem! Wszystkim, których Bóg kocha i którzy odpowiadają na Jego wezwanie, by modlić się i czuwać w tę świętą Noc Bożego Narodzenia, powtarzam z radością: objawiła się miłość Boża do nas! Jego miłość jest łaską i wiernością, miłosierdziem i prawdą. To On, wyzwalając nas z mroków grzechu i śmierci, stał się mocnym, niewzruszonym fundamentem nadziei każdej istoty ludzkiej”.

Życzę, abyśmy w noc Bożego Narodzenia w nowo narodzonym Dziecięciu rozpoznawali miłość Bożą do nas, która jest niewzruszonym fundamentem nadziei każdej istoty ludzkiej.
 

ks. Krzysztof Olejnik SChr
przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej
wraz ze współbraćmi – chrystusowcami posługującymi w kraju i na emigracji

*    *    *

Dołączamy również życzenia, które skierowali bp Piotr Turzyński, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, bp Jacek Kiciński CMF, przewodniczący Komisji ds. Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego KEP oraz poprzedni i niedawno wybrany Przewodniczący KPWZM.


25 grudnia 2022r. 230 2590 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne