W prowincji australijsko-nowozelandzkiej Towarzystwa Chrystusowego pw. Świętej Rodziny, Przełożony Generalny ks. Ryszard Głowacki SChr rozpoczął wizytację kanoniczną.

Na Antypody przybył 1 lutego i został powitany na międzynarodowym lotnisku w Sydney przez ks. Przemysława S. Karasiuka SChr, prowincjała chrystusowców w Australii i Nowej Zelandii oraz ks. Tadeusza Przybylaka SChr, przełożonego domu zakonnego w Miller.

Po krótkim odpoczynku w naszym domu zakonnym w Miller oraz spotkaniu ze współbraćmi ks. Generał wraz z ks. Prowincjałem udali się do Domu Prowincjalnego w Canberrze, gdzie w niedzielę 5 lutego rozpoczęła się wizytacja kanoniczna Prowincji pw. św. Rodziny. Ks. Generał przewodniczył niedzielnej Mszy św. dla lokalnej wspólnoty polonijnej sprawowanej w kaplicy domu prowincjalnego. Później spotkał się z miejscową Polonią.

Podczas swojego pobytu w Canberrze oprócz spotkań ze współbraćmi (ks. Edmundem Budziłowiczem SChr oraz ks. Stanisławem Lipskim SChr), Przełożony Generalny wraz z Prowincjałem odwiedzili we wtorek 7 lutego Ambasadora RP JE Pawła Milewskiego oraz złożyli wizytę arcybiskupowi Christopherowi Prowseowi, ordynariuszowi archidiecezji Canberra - Goulburn.

8 lutego ks. Generał wraz z ks. Prowincjałem wrócili do Sydney, gdzie rozpoczęła się wizytacja lokalnej wspólnoty. Przełożony Generalny spotkał się z członkami Zarządu Prowincji.  Podczas swojego pobytu odbył indywidualne rozmowy z współbraćmi: ks. Tadeuszem Przybylakiem SChr, ks. Antonim Dudkiem SChr, ks. Józefem Kołodziejem oraz ks. Kamilem Żyłczyńskim. W piątek zaś, 10 lutego, ks. Generał wraz z ks. Prowincjałem złożyli wizytę Arcybiskupowi Sydney Anthoniemu Fisherowi OP.

W sobotę ks. Ryszard Głowacki nawiedził cmentarz w Pinegrove, gdzie wspólnie z prowincjałem i wiceprowincjałem modlił się na grobach zmarłych współbraci (śp. ks. Mariana Kołodzieja SChr, śp ks. Franciszka Ferugi SChr, śp. Dominika Sobali SChr oraz śp. ks. Krzysztofa Chwałka SChr). Obecność  w Sydney była również okazją do spotkań z miejscową Polonią podczas piątkowej Mszy św. w kościele w Cabramatta oraz niedzielnych Mszach św. w Kirribilli i Ashfield, gdzie spotkał się z naszymi rodakami w Domu Polskim.

Ks. Przemysław S. Karasiuk SChr


10 lutego 2017r. 341 9404 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne