„Przełożony generalny […] celem umacniania jedności Towarzystwa, zacieśniania kontaktów z zarządem generalnym, ukierunkowywania naszego życia zakonnego i wzrostu odpowiedzialności za realizację misji wynikającej z charyzmatu, […] spotyka się z każdym z nas, wizytuje placówki duszpasterskie, wspólnoty lokalne, domowe i prowincje”. (por. UiDTChr 170)

Takie spotkanie odbyło się w naszym domu nowicjackim w Mórkowie 26-27 listopada 2020 r. Ks. Krzysztof Olejnik SChr, przełożony generalny, spotkał się i rozmawiał z wszystkimi Współbraćmi – mieszkańcami domu: z jego przełożonym i magistrem nowicjatu – ks. Karolem Kozłowskim SChr, ojcem duchownym nowicjuszy – ks. Franciszkiem Gałdysiem SChr, br. Andrzejem Paterem SChr oraz nowicjuszami. Ks. Generał przeżył w tej wspólnocie i z tą wspólnotą cały piątkowy dzień, przewodniczył ponadto Mszy Świętej, podczas której wygłosił homilię.

Wizytacja stała się jednocześnie antycypacją imienin br. Andrzeja, z racji na przypadające za kilka dni liturgiczne święto św. Andrzeja Apostoła.


27 listopada 2020r. 230 3695 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne