Ponad dwieście osób w nocy z soboty na niedzielę 26/27 lutego 2022 r. wzięło udział w całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu w ramach ogólnopolskiej akcji pod hasłem „NOC WALKI O BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DLA POLSKI”: przez jedenaście godzin w kościele św. Katarzyny w Goleniowie wybrzmiewała potężna modlitwa. Wydarzenie zainicjowały męskie wspólnoty (m. in. Wojownicy Maryi, Męski Różaniec) działające w wielu polskich parafiach w kraju i za granicą. Głównymi intencją całonocnej adoracji była modlitwa za naszą Ojczyznę oraz o pokój na Ukrainie.

W Goleniowie to nocne modlitewne czuwanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, na którą tłumnie przybyli parafianie i mieszkańcy miasta i jego okolic miasta. Około godz. 20:45 nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu. Odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, zawierzając dzieło modlitwy Królowej Polski, św. Józefowi oraz głównym patronom naszej Ojczyzny. W czasie całonocnego czuwania odmówiliśmy cztery części różańca. Modliliśmy się o jedność wśród Polaków, przyzywając wstawiennictwa św. Andrzeja Boboli. Nie zabrakło modlitwy za polskich kapłanów i osoby życia konsekrowanego, za małżeństwa i o powstrzymanie plagi rozwodów, za polską młodzież oraz modlitwy o pokój na Ukrainie i zniszczenie wszystkich dzieł szatana. Był też czas na adorację i modlitwę w ciszy. O godz. 6:00 odśpiewaliśmy Godzinki ku czci NMP, a następnie – uroczyste Te Deum laudamus, po którym ks. Rafał udzielił zgromadzonym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Całonocna adoracja w intencji Ojczyzny i o pokój na Ukrainie trwała 11 godzin. Wzięło w niej udział ponad dwieście osób. Poszczególne godziny modlitwy prowadziły wspólnoty parafialne (m.in. Męski Różaniec, Kościół Domowy, Żywy Różaniec, Wspólnota Charyzmatyczna „Wieczernik”, Apostolstwo Dobrej Śmierci, Rada Parafialna). Wielkie podziękowanie kierujemy w stronę mężczyzn ze wspólnoty „Męskiego Różańca – Goleniów”. Wielu z nich trwało na modlitwie przez całą noc, mając w pamięci słowa kard. Hlonda: Polacy! Macie Boga w sercach? Macie krew w żyłach? Podnieście się! Do powstania! Jedyna broń, której Polska używając, odniesie zwycięstwo, jest różaniec. On tylko uratuje Polskę od tych strasznych chwil, jakimi inne narody będą karane za swą niewierność wobec Boga. Niezwykle wzruszający był widok rozmodlonych ludzi, którym towarzyszyli posługujący w goleniowskiej parafii księża chrystusowcy i siostry Misjonarki Chrystusa Króla.

tekst i dołączone fotografie: ks. Rafał J. Sorkowicz SChr

*    *    *

Podobne modlitewne czuwanie odbyło się również w poznańskiej katedrze, którego kulminacją była Eucharystia o północy pod przewodnictwem abpa Stanisława Gądeckiego, arcybiskupa-metropolity poznańskiego. Wzięli w nim udział nasi klerycy i inni Współbracia z poznańskiego domu. Dodajmy, że kilka dni wcześniej, we wtorek 22 lutego 2022 r., w święto Katedry Świętego Piotra Apostoła, klerycy naszego zakonnego seminarium uczestniczyli w katedrze w uroczystych nieszporach pod przewodnictwem pasterza archidiecezji i konferencją ks. prof. Mirosława Kalinowskiego, rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, stanowiąc asystę liturgiczną tego nabożeństwa.


28 lutego 2022r. 230 4000 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne