Trwają całoroczne przygotowania do Spotkania Młodych na Górze Tabor 2019 w Mórkowie. Trzecie wydarzenie w ciągu roku formacyjnego duszpasterstw młodzieżowych naszych wspólnot zostało przygotowane i odbyło się pod kierunkiem ks. Michała Kłosa SChr z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Zjazdy młodych mają na celu przygotować duchowo przede wszystkim tegorocznych uczestników Góry Tabor, aczkolwiek równocześnie trwa rekrutacja do wolontariatu taborowiczów.

W wielkopostnym forum, oprócz gospodarzy, czyli młodzieży z tzw. „Serca”, udział wzięli młodzi ze Stargardu (par. pw. św. Józefa i Chrystusa Króla) wraz z opiekunami, ks. Markiem Niklem SChr i ks. Łukaszem Klimkiem SChr; z parafii pw. św. Ottona w Pyrzycach pod opieką ks. Damiana Jędrzejaka SChr oraz ks. Krzysztof Grabowski SChr z młodymi parafianami z Dobrzan (par. pw. św. Michała Archanioła). Razem prawie pięćdziesięciu uczestników.

Organizatorzy przygotowali bogaty program tego dnia. Całe wydarzenie rozpoczynało się od warsztatów z podziałem na grupy. Jedne z nich, biblijne poprowadził pan dr Piotr Goniszewski, adiunkt w Katedrze Egzegezy i Teologii Biblijnej WT w Szczecinie. Przybliżył uczestnikom położenie Góry Tabor, mieszczącego się tam dziś kościoła oraz wyjaśnił perykopy o Przemienieniu Pańskim.

Drugim filarem zjazdu były warsztaty o budowaniu relacji, pracy w grupie, tworzeniu zespołu. Poprowadziła je psycholog Małgorzata Perłowska, udzielająca się w pracy z dziećmi i młodzieżą w świetlicach środowiskowych działających przy szczecińskim duszpasterstwie akademickim. Był to czas nie tylko zdobywania konkretnej wiedzy ale i również przekazania praktycznych umiejętności dla wszystkich kandydatów na wolontariuszy.

Pod koniec spotkania młodzi udali się po przerwie obiadowej na zwiedzanie szczecińskiej katedry. Dzięki uprzejmości administrujących tym miejscem, mogli zapoznać się nie tylko z wieloma ciekawostkami dotyczącymi tego obiektu, ale również zobaczyć strefy, które na co dzień nie są dostępne dla zwiedzających.

Ostatnim z punktów całego przedsięwzięcia była adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.

Kolejne spotkanie, już tylko dla wolontariuszy odbędzie się w czerwcu w naszym nowicjacie. Coraz bliżej jesteśmy finałowego Spotkania Młodych, które rozpoczyna się 24 czerwca w Mórkowie i przebiegać będzie pod hasłem: Ducha nie gaście (1Tes 5,19).

Bieżące informacje na fan page Góry Tabor: fb.com/gora.tabor


11 marca 2019r. 341 5797 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne