Twemu Sercu cześć składamy, o Jezu nasz, o Jezu,
Twej litości przyzywamy, o Zbawicielu drogi.

Często modlitwie, zwłaszcza w czerwcu – miesiącu, gdy szczególnie czci się Najświętsze Serce Pana Jezusa, towarzyszą słowa tej pieśni. W tym też duchu chrystusowcy posługujący nad Morzem Śródziemnym, w regionie Burgundii i Hauts de France oraz na przedmieściach Paryża odprawili swój czerwcowy dzień skupienia we wtorek 18 czerwca 2019 r.

Spotkali się w Polskiej Misji Katolickiej w Argenteuil. Ascetyczna konferencja ks. dra Krzysztofa Kocha z diecezji pelplińskiej poświęcona była kultowi Serca Jezusowego w myśli Założyciela, kard. Augusta Hlonda. Po niej nastąpiła adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania ze spowiedzi. Modlitwa adoracyjna zakończyła się wspólnym odmówieniem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa: „Serce Jezusa, dobroci i miłości pełne…, hojne dla wszystkich, którzy Cię wzywają…, przebłaganie za grzechy nasze…, źródło życia i świętości…, zbawienie ufających Tobie… wspieraj nasze kapłaństwo, błogosław w duszpasterskim trudzie” – słowa pokornej prośby do Boga płynęły z serca przybyłych Współbraci. A koncelebrowana Msza Święta była przedłużeniem ufnej modlitwy do Bożego Serca. Przewodniczyli jej najstarsi Współbracia w prowincji, czerwcowi solenizanci ks. Władysław Dobroć SChr, ks. Jan Kałuża SChr oraz obchodzący w bieżącym roku złoty jubileusz kapłaństwa, duszpasterzujący obecnie w Grecji, ongiś długoletni duszpasterz we Francji, ks. Jerzy Chorzempa SChr. W homilii ks. Krzysztof, nawiązując do Ewangelii dnia mówiącej o miłości bliźniego posuniętej aż do miłości nieprzyjaciół, zachęcał do brania wzoru z kochającego Serca Bożego i uczenia się od Niego owej wielkodusznej i niełatwej na co dzień miłości, albowiem „On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych” (Mt 5,45).

Na zakończenie liturgii głos zabrał ustępujący prowincjał, ks. Jan Ciagło SChr, by przekazać Solenizantom i Jubilatowi najserdeczniejsze życzenia od siebie i wspólnoty kapłańskiej. Następnie w kilku zdaniach podziękował współbraciom za owocną, wzajemną współpracę i zrozumienie w czasie Jego dwunastoletniej posługi prowincjała. Wspólny obiad w pobliskiej sali parafialnej zakończył braterskie, przedwakacyjne spotkanie.

ks. Ryszard Fyda SChr


18 czerwca 2019r. 230 6645 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne