Z początkiem Wielkiego Postu, dokładnie w pierwszym jego tygodniu i pierwszym tygodniu marca przeżywamy nasze zakonne rekolekcje – czas refleksji i odnowy ducha, aby jeszcze lepiej i gorliwiej spełniać posłannictwo wśród francuskiej, hiszpańskiej czy greckiej Polonii oraz dla Kościoła w tych krajach.

Naszemu skupieniu w domu PMK im. Anny i Stanisława Kozłowski w La Ferté sous Jouarre przewodzi ojciec duchowny tarnowskiego seminarium duchownego (zwłaszcza duchowy opiekun jego najstarszego rocznika), ks. Antoni Bielak a towarzyszy dzieło życia Kardynała Założyciela zawarte w jego przemówieniach, homiliach i listach oraz modlitwa w intencji jego rychłej beatyfikacji (o pomyślny przebieg jednego z ostatnich etapów procesu – dyskusji teologów nad Positio super vita et virtutibus Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda).
Wielu Współbraci odbywa również rekolekcyjne ćwiczenia wraz z prezbiterium diecezji, w której posługuje: od ks. Ryszarda Fydy SChr otrzymaliśmy sprawozdanie z rekolekcji kapłanów archidiecezji Dijon w Neapolu wraz z fotorelacją i notatką z internetowego serwisu archidiecezji.

Nasze rekolekcje w obiektywie...


07 marca 2017r. 230 11382 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne