Tradycją się stało, iż z początkiem Wielkiego Postu nasi współbracia z europejskich prowincji zgromadzenia odbywają swoje doroczne ćwiczenia rekolekcyjne…

W dniach 11-15 marca br. chrystusowcy z prowincji francusko-hiszpańskiej odbywali swoje doroczne rekolekcje w domu Polskiej Misji Katolickiej w La Ferté sous Jouarre. Wśród rekolektantów obecni byli również należący do prowincji ks. Andrzej Węgrzyn SChr, kapelan Polaków w sanktuarium maryjnym w Fatimie oraz były wieloletni duszpasterz Polonii francuskiej, ks. Jan Pranke SChr, dziewięćdziesięcioletni senior z Puszczykowa.

Swoją miłością do naszej zakonnej wspólnoty, Towarzystwa Chrystusowego, kapłaństwem i radością z bycia chrystusowcem dzielił się prowadzący te rekolekcje współbrat, ks. Ryszard Szymanik SChr, proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Płotach (archidiecezja szczecińsko-kamieńska). W bardzo konkretnych i osadzonych w realiach zgromadzenia konferencjach skupiał się na omawianiu wszystkiego co służy budowaniu i pogłębianiu wzajemnych międzyludzkich i braterskich relacji. Dotykał jednocześnie tego co jest brakiem i uniemożliwia kontakt z Bogiem i współbratem.

W czasie rekolekcji modlono się codziennie w intencji przyszłej XIII Kapituły Generalnej zgromadzenia, wybrano delegata prowincji na tę kapitułę, delegatów na kapitułę prowincjalną oraz przeprowadzono sondaż na przyszły zarząd prowincji. W czwartkowe popołudnie dołączył obchodzący w tym roku złoty jubileusz kapłaństwa, ks. Jerzy Chorzempa SChr, ongiś duszpasterz we Francji, aktualnie duszpasterzujący w greckim Nafplio. Ze względu na stan zdrowia w momencie przybycia swoje rekolekcje musiał odbyć w szpitalu na obserwacji i leczeniu.

Zwracamy się z pokorną prośbą o modlitewne wsparcie i sami wołamy: Spraw, Panie, aby ten czas rekolekcyjny „rozpalił na nowo w każdym z nas miłość do Zgromadzenia, gorliwość w realizacji charyzmatu, utwierdził w wierności złożonym ślubom i umocnił ducha ofiary, przyczyniając się do uświęcenia każdego z nas i wszystkich tych, którym posługujemy” na ziemi francuskiej, hiszpańskiej, portugalskiej i greckiej.

ks. Ryszard Fyda SChr


14 marca 2019r. 230 10117 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne