19 maja 2019 roku w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie odbył się koncert promujący nową płytę zespołu dziecięco-młodzieżowego „Serduszka”. „Piszę list do Pana Boga” to tytuł krążka nagranego przez młodszy oraz przygotowawczy skład zespołu. Sama płyta zawiera 8 bardzo radosnych, rytmicznych piosenek zróżnicowanych muzycznie.

Dla młodszych "Serduszek" praca w studiu nagrań była pierwszym takim doświadczeniem, które oprócz dużego wysiłku przyniosło im wiele radości i satysfakcji. Do przygotowań dzieci w nauce tekstów i melodii, a także pracy w studiu przyczyniła się prowadząca od 2 lat skład przygotowawczy pani Karolina Moras. To odkrycie talentu i owoc dziesięciu lat pracy z "Serduszkami" pani Aleksandry Kołeckiej.  

Niedzielny koncert otworzył radosny utwór “Alleluja - na ziemi i niebie” dziękujący Panu Bogu, w którym dzieci proszą Go o opiekę nad nimi. W „Gąsieniczce” dziewczynki wyśpiewały, na jak wiele sposobów można chwalić Boga, a „Pomocnicy Pana Boga”, to jak tytuł wskazuje, utwór o tym, że nawet On potrzebuje pomocy.

„Piszę list do Pana Boga” to zarazem utwór i tytuł najnowszej płyty, który mówi o tym, że do Boga można się zwracać nawet z najmniejszymi sprawami, a utwór „Gdzie Anioł Stróż” wskazuje na to, że każdy ma swojego Anioła, który jest zawsze z nami i nigdy nas nie opuszcza. Słowa wdzięczności względem Boga Serduszka wyśpiewały w piosence „Dzięki Tobie”, po której mogliśmy usłyszeć utwór „Każdy jest ważny”, który upewnia nas, że niezależnie od tego, jak wyglądamy, jak mądrzy jesteśmy, dla Boga wszyscy jesteśmy najważniejsi. Jako ostatni utwór Serduszka zaśpiewały „Miłosierne serce Boże”, pokazując jak bardzo w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa objawia się Jego miłosierdzie. Na sam koniec Serduszka podziękowały wszystkim tym, którzy wspierali ten projekt i przyczynili się do powstania nowej płyty: panu Dariuszowi Kabacińskiemu, właścicielowi Studia nagrań KabART, za długie godziny pracy nad płytą; akustykom zespołu Grzegorzowi Smagurowi i Piotrowi Pawlakowi, bez których nie można by usłyszeć koncertu; wszystkim rodzicom serduszkowym, dzięki którym dzieci mogą być na próbach i mogą dzielić się swoimi talentami.

W tym pięknym, krótkim koncercie uczestnicy otrzymali potężną muzyczną dawkę radości i miłości.

ks. Jakub Jeleń SChr


21 maja 2019r. 341 1055110 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne