W trzecim tygodniu Wielkanocy Kościół w Polsce przeżywa Tydzień Biblijny i zachęca do lektury i medytacji Słowa Bożego. Polonijni duszpasterze z Francji i Hiszpanii – chrystusowcy z prowincji pw. Matki Bożej Częstochowskiej z grupą swoich zaangażowanych parafian (ze wspólnot regionu paryskiego) to Słowo w tym czasie przeżywali w sposób wyjątkowy: pielgrzymując po miejscach naznaczonych szczególną obecnością i działaniem Boga.

Ta pielgrzymka do Ziemi Świętej odbywała się w duchu dziękczynienia za osiemdziesięcioletnie posługiwanie chrystusowców we Francji i niemalże dwudziestopięcioletnie w Hiszpanii. Można by rzec, iż to kolejny etap rocznicowych uroczystości, wspólnego śpiewania Magnificat, Benedictus i Te Deum laudamus, które rozpoczęliśmy we wrześniu ubiegłego roku w czasie Mszy Świętej w kościele św. Józefa w Aulnay sous Bois pod przewodnictwem naszego przełożonego generalnego i przełożonych prowincjalnych wszystkich zagranicznych prowincji Towarzystwa (którzy również podzielili się specyfiką posługi chrystusowców w różnych zakątkach świata).
Dziękujemy sobie wzajemnie za ten piękny, bogaty w duchowe przeżycia czas: duszpasterzom i parafianom… Szczególne podziękowania kierujemy do naszego przewodnika, p. Sławomira Rajzera, który w swoim komentarzu nie tylko przedstawiał suche informacje, lecz próbował przybliżyć kontekst wypowiedzianych a zapisanych w Biblii słów i dzielił się także swoim doświadczeniem wiary. Dziękujemy pielgrzymującemu z nami proboszczowi z Ziębic, ks. Rafałowi J. Sorkowiczowi SChr, który każdego dnia w czasie Eucharystii ubogacał nas refleksją na temat Ewangelii dnia (która w tym miejscu wybrzmiewa jeszcze donioślej i przemawia głębiej). W końcu dziękujemy władzom prowincji za zorganizowanie pielgrzymki a w sposób szczególny jej koordynatorowi, ks. Zbigniewowi Wcisło SChr, duszpasterzowi z Saint Denis.

Więcej fotografii znajdziemy na stronie www prowincji oraz w fotogalerii...

Zapraszamy do lektury sprawozdania, które ukazało się w „Głosie katolickim”: T. MIKULAK, «„Biblijne rekolekcje…”», GK LIX[2017], nr 20[2680], s. 16-17.


07 maja 2017r. 230 6237 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne